REKLAMA
REKLAMA

Ruszyła budowa kortów tenisowych

SANOK. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku ruszyła budowa kortów tenisowych. Jest to ostatni etap realizowanego przez Miasto Sanok projektu „Przebudowa i rozbudowa obiektów toru lodowego wraz z budową kortów tenisowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku”.

– Korty funkcjonujące od dziesiątek lat w śródmieściu nie spełniają już oczekiwań zarówno Miasta, jak i klubu tenisowego. Chcemy poprawiać jakościowo naszą infrastrukturę, a przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji stworzyć dobrą i różnorodną bazę sportową, której częścią byłyby nowe korty tenisowe – mówi Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka.

W efekcie prac powstaną 3 korty tenisowe. Dwa z nich o wymiarach 24 x 11 m każdy i sztucznej nawierzchni z mączki ceglastej, będą odkryte. Miasto zyska również kort kryty, usytuowany w hali pneumatycznej o wymiarach 36 x 18 x 8 m i o powierzchni 648 m². Będzie on miał wymiary 24 x 11 m o sztucznej nawierzchni z mączki ceglastej na podbudowie z tłucznia kamiennego. Zakończenie prac planowane jest na lipiec br.

Do tej pory w ramach projektu „Przebudowa i rozbudowa obiektów toru lodowego wraz z budową kortów tenisowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku”, wymieniono stare ogrodzenie toru, a wzdłuż niego utworzono piesze ciągi rekreacyjne. Później postawiono tu nowe budki sędziowskie. Zakupiono dodatkową, składaną trybunę, wykonaną ze stalowych profili na 828 miejsc. Remontem objęto także istniejące, stałe trybuny. W miejsce starych, betonowych podestów pojawiły się nowe, stalowe i barierki oddzielające poszczególne rzędy trybuny. Wykonano także izolację przeciwwodną i docieplenie. Jeden z podestów przystosowano dla osób niepełnosprawnych, montując przy nim specjalistyczny podnośnik. Przeróbki te pozwoliły na wygospodarowanie 3 dodatkowych rzędów. Dzięki temu obydwie trybuny liczą około 3 tys. miejsc.

Wyremontowano pomieszczenia socjalne na parterze budynku Domu Sportowca. Pracami modernizacyjnymi objęto tu szatnię damską i męską, powstały sauny sucha i mokra, siłownia, nowe sanitariaty, w tym jeden przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i szatnia dla korzystających ze ślizgawek. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w wentylację mechaniczną.

W ramach projektu zakupiono także 300 par łyżew i 120 par rolek, co znacznie odświeżyło zasoby sprzętowe ośrodka, a także podnośnik teleskopowy do prac remontowo-konserwacyjnych  przy oświetleniu toru.

Koszt całego projektu, na którego realizację władze Sanoka zdobyły dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, to 3 mln 776 tys. zł, w tym dofinansowanie 2 mln 149 tys. zł.

Agnieszka Frączek

23-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)