REKLAMA
REKLAMA

Ryczące maszyny przy „Papieskiej Barce”

TREPCZA k. Sanoka. Plac ten na przestrzeni już kilku lat od poświęcenia pomnika Jana Pawła II w oryginalnej szalupie ratunkowej był świadkiem wielu pięknych uroczystości i wydarzeń, nie tylko o charakterze religijnym.

 

Koncerty charytatywne, festyny rodzinne, zawody sportowe, zjazd na „byle czym” czy festiwal piosenki polsko-angielskiej, to tylko niektóre z tych „innych” organizowanych ostatnio na estradzie w bliskości Papieskiej Barki. Nie dziwi więc zbytnio, że z inicjatywy miejscowych młodych miłośników jazdy na dwu kółkach właśnie tu zaplanowano ich majowe spotkanie.

Pamięć o otwartości Papieża-Polaka na młodzież i ich różne formy pożytecznego spędzania wolnego czasu jest wciąż żywa. Obok św. Krzysztofa – patrona kierowców bł. Jan Paweł II stał się ich drugim orędownikiem i opiekunem w często, jakże trudnych do przewidzenia i niebezpiecznych sytuacjach na drodze.

Majowy zlot rozpocznie msza św. przy ołtarzu polowym w intencji wszystkich motocyklistów i ich rodzin. Następnie każda z ryczących maszyn zostanie poświęcona i w szyku paradnym uczestnicy przejadą trasą w kierunku starego kościoła i miejscowego cmentarza, z krótkim przystankiem na złożenie kwiatów na grobie zmarłego przed ponad rokiem w USA rodaka, śp. Jerzego Kędziora – wielkiego miłośnika motocykli. Po powrocie na plac przy Papieskiej Barce będzie czas na prezentację najciekawszych maszyn oraz motorowe konkurencje sportowo-sprawnościowe.

Wszystko z zachowaniem środków bezpieczeństwa, koniecznych przy organizacji takich imprez. Planowany jest również poczęstunek i koncert muzyczny. Szczegóły będą podane w bliskości wydarzenia, które zostało zaplanowane na niedzielne popołudnie 13 maja br. o godz. 15,00. Miłośnicy motorowych klimatów mogą sobie już rezerwować ten termin i przybyć do Trepczy.

„Papieska Barka” stwarza klimat, w którym każdy
z przybywających tu czuje się ważny i akceptowany

Mamy nadzieję, że przeżyją tu niezapomniane chwile.

Anna

26-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)