REKLAMA
VIVO sc

Rząd skasował ulgę na internet

Posłowie przegłosowali zmiany podatkowe, które maja obowiązywać od przyszłego roku. Koalicja rządowa zlikwidowała ulgę internetową, ograniczyła przywileje dla twórców oraz zmodyfikował ulgi na dzieci.

Sejm uchwalił również ponad 40-krotny wzrost opłat za miejsca na telewizyjnym multipleksie cyfrowym.

Wszystkie poprawki zgłoszone do projektu ustawy zostały podczas głosowania przez posłów odrzucone lub wycofane.

Ustawa ogranicza ulgę prorodzinną na pierwsze dziecko. To ograniczenie dotyczyć będzie rodzin, które uzyskują dochody ponad 9,3 tys. zł miesięcznie, czyli 112 tys. zł rocznie. Dla rodzin z dwójką dzieci nic się nie zmieni; w przypadku trzeciego dziecka ulga wzrośnie o 50 proc., a na czwarte i kolejne wzrośnie o 100 proc.

Zgodnie z nowelizacją twórcy, którzy osiągają rocznie dochody powyżej 85 tys. 528 zł, będą mieli ograniczone możliwości skorzystania z ryczałtowych 50-procentowych kosztów uzyskania przychodu.

Zlikwidowana została ulga na internet. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Platforma przegłosowała zmianę opłaty za częstotliwości dla telewizji nadających na cyfrowych multipleksach do ponad 10 mln złotych. To aż 41 razy więcej niż teraz.

www.niezalezna.pl

13-10-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.