REKLAMA
REKLAMA

Samorządy bliżej przejęcia uzdrowisk

PODKARPACIE. W Ministerstwie Skarbu spotkanie ministra Mikołaja Budzanowskiego z przedstawicielami samorządów zainteresowanych przejęciem udziałów lub akcji w uzdrowiskowych spółkach skarbu państwa, które funkcjonują na ich terenie.

Samorząd województwa podkarpackiego reprezentowali na spotkaniu marszałek Mirosław Karapyta i członek zarządu Sławomir Miklicz.

Marszałek Karapyta już w lipcu rozpoczął pierwsze starania o komunalizację uzdrowiska w Horyńcu Zdroju a potem uzdrowiska Rymanów. Na sierpniowej sesji Sejmiku radni przyjęli przygotowaną przez zarząd województwa uchwałę intencyjną ws komunalizacji obu podkarpackich uzdrowisk. Dzięki temu Podkarpacie stało się liderem w tym procesie inspirując inne województwa do podążania tą samą drogą. Wobec powszechnego w środowisku samorządowym zainteresowania przejmowaniem regionalnych kurortów minister Budzanowski zorganizował spotkanie, które miało wyjaśnić oczekiwania i stanowiska obu stron.

Podczas spotkania samorządowcy potwierdzili swoją gotowość do przejmowania pod swoją opiekę uzdrowisk w swoich regionach a minister zadeklarował chęć pozytywnego rozpatrzenia wszystkich wniosków w tej sprawie. Warunkiem rozpoczęcia procedury komunalizacji musi być zakończenie wszystkich rozpoczętych już procesów prywatyzacyjnych. Minister Budzanowski zapewnił, że w ciągu miesiąca zostanie też zmienione rozporządzenie wyłączające z przekształceń własnościowych część uzdrowisk. Na tej liście jest np. podkarpackie uzdrowisko Rymanów.

Uczestnicy spotkania uznali za konieczne rozpatrzenie wszystkich kwestii prawnych, ekonomicznych i organizacyjnych związanych z procesem przekształceń własnościowych.

źródło: UMWP

25-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)