REKLAMA
REKLAMA

Samorządy bliżej przejęcia uzdrowisk

PODKARPACIE. W Ministerstwie Skarbu spotkanie ministra Mikołaja Budzanowskiego z przedstawicielami samorządów zainteresowanych przejęciem udziałów lub akcji w uzdrowiskowych spółkach skarbu państwa, które funkcjonują na ich terenie.

Samorząd województwa podkarpackiego reprezentowali na spotkaniu marszałek Mirosław Karapyta i członek zarządu Sławomir Miklicz.

Marszałek Karapyta już w lipcu rozpoczął pierwsze starania o komunalizację uzdrowiska w Horyńcu Zdroju a potem uzdrowiska Rymanów. Na sierpniowej sesji Sejmiku radni przyjęli przygotowaną przez zarząd województwa uchwałę intencyjną ws komunalizacji obu podkarpackich uzdrowisk. Dzięki temu Podkarpacie stało się liderem w tym procesie inspirując inne województwa do podążania tą samą drogą. Wobec powszechnego w środowisku samorządowym zainteresowania przejmowaniem regionalnych kurortów minister Budzanowski zorganizował spotkanie, które miało wyjaśnić oczekiwania i stanowiska obu stron.

Podczas spotkania samorządowcy potwierdzili swoją gotowość do przejmowania pod swoją opiekę uzdrowisk w swoich regionach a minister zadeklarował chęć pozytywnego rozpatrzenia wszystkich wniosków w tej sprawie. Warunkiem rozpoczęcia procedury komunalizacji musi być zakończenie wszystkich rozpoczętych już procesów prywatyzacyjnych. Minister Budzanowski zapewnił, że w ciągu miesiąca zostanie też zmienione rozporządzenie wyłączające z przekształceń własnościowych część uzdrowisk. Na tej liście jest np. podkarpackie uzdrowisko Rymanów.

Uczestnicy spotkania uznali za konieczne rozpatrzenie wszystkich kwestii prawnych, ekonomicznych i organizacyjnych związanych z procesem przekształceń własnościowych.

źródło: UMWP

25-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)