REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie podbijają Kanadę!

KANADA. Wtorek 8 maja 2012 to kolejny historyczny dzień sanockiego hokeja. W tym dniu sanoccy Juniorzy młodsi rozegrali swój pierwszy mecz w ojczyźnie hokeja – Kanadzie. W kompleksie sportowym (hala z dwoma lodowiskami) miasta Caledon pokonali St. Michael’s Thunder 5 : 2. 

 

Przy tej okazji testowano dwóch zawodników, którzy być może zasilą sanocką drużynę w nadchodzącym sezonie: Słowaka, Filipa Stanislava i pochodzącego z Montrealu, Oliviera Paczkowskiego.

Sanoczanie przebywają w Kanadzie od soboty i dwa pierwsze dni poświęcili na zwiedzanie Toronto, między innymi zdążyli zwiedzić CN Tower i spotkali się z Polonią kanadyjską dzięki której wsparciu mogli przyjechać do Kanady. Przewodnikami po Toronto są główni organizatorzy pobytu, sanoczanie: Leszek Błaszczak i Maciej Guła.

Drużyna została zakwaterowana w miasteczku akademickim University of Toronto, gdzie ma zapewnione doskonałe warunki pobytu. Natomiast świetne wyżywienie zapewnia Centrum Polonijne im. Jana Pawła II w Mississauga. W trzecim dniu pobytu odbył się pierwszy trening. Zanim drużyna weszła na lód w Iceplex Voughan (cztery lodowiska plus sale do ćwiczeń strzeleckich, siłownia, salka fitness) rozgrzewkę poprowadzili specjaliści od przygotowania ogólnorozwojowego ze szkoły „SK8ON Hockey Sshool” Jarka Byrskiego. Potem na lodzie szef szkoły, w której doskonalili i doskonalą swoje umiejętności między innymi Wojtek Wolski, Steven Stamkos, Jason Spezza czy Alex Pitrangelo, wraz z trzema asystentami poprowadził trening doskonalący technikę prowadzenia krążka i strzału na bramkę, a Jozef Skokan trening taktyczny.

Po treningu odbyło się krótkie spotkanie z ojcem Wojtka Wolskiego. Wojtek musiał niestety pozostać na Florydzie i wspólny trening nie doszedł do skutku. Pan Wolski rozmawiał z drużyną o początkach syna w hokeju i drodze do NHL. W środę 9 maja kolejny mecz sparringowy. Tym razem przeciwnikiem Sanoczan będzie drużyna GTHL West Mall Lighting .

St. Michael Thunder – Ciarko PBS Bank Sanok 2 : 5 (0:1, 2:0, 0:4)
0 : 1 Kisielewski (Stanislav)
1 : 1 Anderson (Mangiapane)
2 : 1 Mangiapane
2 : 2 Olearczyk
2 : 3 Guła (Żądło)
2 : 4 Kałużny (Bielec)
2 : 5 Dolny (Paczkowski)

09-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)