REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie świętowali Złote Gody!

SANOK. Cztery pary małżeńskie obchodziły 30 maja jubileusz złote gody. Zostały one odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Małżonkowie: Jarosław i Genowefa Gładyszowie, Jan i Emilia Krawczykowie, Mikołaj i Halina Okoczuk, Mieczysław i Maria Roszniowscy przyjęli odznaczenia z rąk zastępcy Burmistrza Sanoka Mariana Kurasza oraz kierownika USC w Sanoku Wojciecha Majki.

W słowach skierowanych do jubilatów zaznaczono między innymi, że wspólnie spędzone lata są najlepszym dowodem nieprzemijających wartości, na straży których dostojni jubilaci stoją do dnia dzisiejszego. Wspólne bycie razem ubogaca, łączy, uczy szanować drugiego człowieka. Pięćdziesiąt lat to wymierny symbol miłości rodzinnej, niepodważalny dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to wzór i przykład zgody, miłości małżeńskiej dla tych wszystkich, którzy dzisiaj – podobnie jak jubilaci przed pięćdziesięcioma laty decydują się związać węzłem małżeńskim.

Kolejne wnioski składane przez osoby zainteresowane przyznaniem odznaczeń z tytułu 50 lecia pożycia małżeńskiego są sukcesywnie opracowywane i przesyłane do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, a następnie do Kancelarii Prezydenta RP. Obecnie oczekujemy na przyznanie odznaczeń dla kolejnych 8 par jubilatów. Wnioski można składać w USC w Sanoku, ul. Rynek 16, pokój nr 3 w godzinach 9.00-13.00.

 

04-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)