REKLAMA
REKLAMA

SIATKÓWKA: Sanoczanki poza podium

Juniorki PBS Bank Sanoczanki uczestniczyły w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej, organizowanym w słowackim Vranovie. Nasze siatkarki zakończyły dwudniowe zawody na 4. miejscu.

W pierwszej fazie, mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Sanoczanki grały koncertowo, pokonując kolejnych rywali.

MSK Vranov B – PBS Bank Sanoczanka Sanok 0:2 (18, 14)
MVK Poltar – PBS Bank Sanoczanka Sanok 1:2 (-22, 20, 13)
VKPG Presov – PBS Bank Sanoczanka Sanok 0:2 (13, 18)
MSK Vranov A – PBS Bank Sanoczanka Sanok 2:0 (26, 20)

Na szczególną uwagę zasługuje fakt pokonania drużyny MVK Poltar, w składzie której znajdują się dwie zawodniczki grające w reprezentacji Słowacji kadetek.

Po tym meczu, większość zebranych w hali obserwatorów uznawała nas za faworyta do odniesienia końcowego sukcesu. Niestety, począwszy od końcówki pierwszego seta spotkania z MSK Vranov A, dyspozycja moich zawodniczek zaczęła się pogarszać. W niedzielę zagraliśmy bardzo słabo i w efekcie zajęliśmy dopiero czwartą pozycję – powiedział po turnieju, trener PBS Bank Sanoczanki Sanok, Ryszard Karaczkowski.

Na niedzielę zaplanowano pojedynki półfinałowe. Niestety, w drugim starciu z MVK Poltar, górą były Słowaczki, które jak się później okazało, wygrały finał i zdobyły puchar za 1. miejsce w całym turnieju.

MVK Poltar – PBS Bank Sanoczanka Sanok 2:1 (18, -19, -9)

Pozostała zatem walka o najniższy stopień podium. Sanoczanki zmierzyły się z VKPG Presov, czyli z drużyną, która w sobotę dostała od naszego zespołu prawdziwą lekcję siatkówki. Tym razem, ze zwycięstwa cieszyły się przeciwniczki.

VKPG Presov – PBS Bank Sanoczanka Sanok 2:1 (-20, 23, -11)

Klasyfikacja końcowa:

1.MVK Poltar
2.MSK Vranov A
3.VKPG Presov
4.PBS Bank Sanoczanka Sanok
5.MSK Vranov B

Oprócz nagród dla poszczególnych zespołów, rozdano także statuetki dla wyróżniających się zawodniczek. Najlepszą blokującą turnieju została Aleksandra Drabik.

W najbliższy weekend siatkarki Sanoczanki rozegrają kolejne spotkania ligowe. W piatek, w Czudcu zagrają seniorki, a w niedzielę, juniorki zmierzą się w Rzeszowie z miejscowym MKS-em.

este
Zdjęcie: archiwum prywatne

11-01-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)