REKLAMA
REKLAMA

Parking wielopoziomowy „rośnie” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zakończyły się prace ziemne przy budowie wielopoziomowego parkingu w centrum Sanoka. Jest to jeden z nielicznych tego typu obiektów na Podkarpaciu.

Powstaje on w ramach projektu „Poprawa atrakcyjności turystycznej miasta Sanoka poprzez renowację polichromii w kościele przyklasztornym oo. Franciszkanów oraz budowę parkingu wielopoziomowego w okolicach rynku miejskiego”. Dofinansowanie na jego realizację  władze miasta Sanoka pozyskały z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.


Sanok nie jest jedynym miastem, które ma problemy parkingowe. Realizacja tej inwestycji pozwoli znaleźć dodatkowe 98 miejsc parkingowych w ciasnej zabudowie centrum miasta, gdzie będzie zlokalizowany obiekt, obok rynku miejskiego i rewitalizowanego placu św. Michała – mówi dr Wojciech Blecharczyk, burmistrz Sanoka.


Inwestycja została podzielona na części. Jak informuje wykonawca, czyli firma Skanska, od strony placu Św. Michała i hali targowej jest już gotowa główna konstrukcja z żelbetowym stropodachem. W części obiektu położonej najbliżej ogródka jordanowskiego zabetonowano stropy nad parterem. Na najniższych kondygnacjach parkingu zbrojone są żelbetowe posadzki. Przekładana jest również stacja transformatorowa, co pozwoli na powstanie kolejnych pięter w drugiej części budynku.


Roboty żelbetowe zamierzamy ukończyć do połowy grudnia. Zaawansowanie prac na parkingu sięga 70% i jest większe niż wynika z harmonogramu, co pozwala nam optymistycznie patrzeć na dochowanie terminów, nawet gdyby prace przystopowała ostra zima – zapewnia Ziemowit Borowczak, zastępca burmistrza Sanoka.

Nowy, zamknięty parking będzie liczył trzy kondygnacje, zwieńczone żelbetowym stropodachem, na którym umiejscowiony zostanie tzw. zielony dach, obsadzony krzewami i drzewami. Dookoła parkingu wybudowane zostaną chodniki dla pieszych. Parking będzie wyposażony w windę towarowo – osobową. Całkowita kubatura obiektu to 10 tys. m kw., powierzchnia zabudowy – 1,2 tys. m kw., zaś powierzchnia użytkowa – 3 tys. m kw. Projekt obejmuje także odnowienie polichromii w zabytkowym kościele oo. Franciszkanów.

Wartość projektu to ok. 8 mln zł, w tym dofinansowanie wyniesie ponad 2 mln zł. Zakończenie zadania planowane jest na maj 2013 roku.


Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

27-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)