REKLAMA
REKLAMA

Piłkarze SP 1 w podwójnej koronie! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Drużyna SP-1 w Sanoku dwukrotnie zwyciężyła w Mikołajkowym Turnieju Piłkarskim organizowanym przez Fundację Promocji Sportu EKOBALL, dla dzieci objętych szkoleniem EKOBALL. Piłkarze „jedynki” okazali się najlepsi zarówno w kategorii klas II jak i III.

Najpierw, do rywalizacji przystąpili uczniowie klas III. W VI edycji Mikołajkowego Turnieju Piłkarskiego EKOBALL wzięło udział ponad 80 dzieci z rocznika 2003, które reprezentowały łącznie 9 zespołów podzielonych na 3 trzyzespołowe grupy. Zwycięzcy grup awansowali do finałowej fazy, gdzie systemem “każdy z każdym” walczyli o poszczególne stopnie podium. Drugie miejsca po pierwszej fazie walczyły w podobnym rytmie o miejsca 4. – 6., a z miejsc trzecich – o lokaty 7. – 9.. Obok sportowych rezultatów, główną ideą turnieju było propagowanie sportowego stylu życia oraz ciągłe zaszczepianie “piłką nożną” młodych sportowców.

Rozegrano 18 spotkań, w których padało wiele pięknych bramek choć i bramkarze popisywali się wyśmienitymi paradami, a wiele spotkań trzymało w napięciu niczym mecze rozgrywane podczas „Euro”. Z pewnością przyczynił się ku temu doping w postaci soczków, pączków i pizzy ufundowanej przez Fundację EKOBALL.

Ostatecznie zwycięzcami zostali piłkarze  SP-1 (I) – trener Dariusz Fineczko. Druga lokata przypadła chłopcom dowodzonym przez trenera Macieja Bukłada (SP-4), a trzecia drugiej drużynie SP-1.

Królem strzelców został Łukasz Piotrowski (SP-4) – 7 goli, najlepszym piłkarzem wybrano Marcina Dulębę (SP 1 – II). Najlepszym bramkarzem – Maciej Mierza (SP-4). Wszyscy otrzymali pamiątkowe nagrody.

Wszystkie szkoły uczestniczące w turnieju otrzymały nagrodę piłki, które pomogą im w szlifowaniu niemałych już umiejętności piłkarskich.

Na szyjach wszystkich zwycięzców oraz piłkarzy, którzy zajęli drugie lokaty zawisły pamiątkowe złote medale.


Po efektownym zwycięstwie trzecioklasistów SP-1, również i “komuniści” z tej szkoły, czyli uczniowie klas drugich okazali się najlepsi, pokonując faworyzowane SP-4. Do rywalizacji przystąpiło również 9 zespołów, które o turniejowe zwycięstwo walczyły w takim samym systemie jak ich starsi koledzy.

W decydującym o zwycięstwie pojedynku, ekipa SP-1 II pokonała SP-4 I, w stosunku 2-1. Bramka na wagę zwycięstwa w meczu oraz w całym turnieju padła w “dziwnych” okolicznościach w ostatniej minucie decydującego spotkania. Bramkarz SP-4 broniąc strzał przeciwnika przymierzał się do wprowadzenia piłki do gry nogą, z kolei jego kolega z drużyny chciał wybić “piątkę”, łapiąc piłkę do ręki i ustawiając ją na przedpolu. Sędzia po tym incydencie odgwizdał rzut karny za zagranie piłki ręką, który to zamieniony został na gola przez młodego piłkarza SP-1. Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci trzeciego zespołu SP-1.

Wspaniała atmosfera, piękne mecze, radość dzieci, szereg nagród i “mikołajkowy poczęstunek” były jak zwykle, nieodłącznym elementem zmagań piłkarskich organizowanych systematycznie od ponad pięciu lat przez Fundację Promocji Sportu Ekoball.

Królem strzelców turnieju został Jakub Szomko – 11 goli, najlepszym bramkarzem Michał Tudryn-Bąk (obaj SP-1), a najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Kacpra Sumarę z SP-4.

źródło: Ekoball

 

 

 

13-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)