REKLAMA
VIVO sc

Recydywiście udowodniono popełnienie trzech przestępstw jednego dnia!

SANOK / PODKARPACIE. Akt oskarżenia usłyszał 29-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który w ciągu jednego dnia popełnił trzy przestępstwa. Dodatkowo udowodniono mu popełnienie jeszcze trzech innych czynów.

Teraz materiały z prowadzonych przez Policję czynności trafią do sądu.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów 19 czerwca br. W tym samym dniu dopuścił się kradzieży i dwóch kradzieży rozbójniczych.  Przypomnijmy, że tego dnia, oskarżony najpierw zaatakował idącą ul. Mickiewicza kobietę. Wyrwał z ręki 22-latki telefon komórkowy, uderzył ją łokciem w głowę i uciekł. Następnym pokrzywdzonym był taksówkarz, któremu podczas postoju na ul. Traugutta w Sanoku, z niezamkniętego samochodu, zabrał dwa telefony komórkowe łącznej wartości 450 zł. Kolejną ofiarą 29-latka padł 16-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, któremu sprawca ukradł telefon komórkowy o wartości około 200 zł. Na tą kradzież zareagował jeden z przechodniów próbując zatrzymać złodzieja, jednak 29-latek zdołał mu się wyrwać. Decyzją sądu przestępcę osadzono w areszcie na trzy miesiące.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci dodatkowo udowodnili podejrzanemu popełnienie jeszcze trzech innych przestępstw. Mężczyzna początkiem marca br. groził podpaleniem domu i uszkodzeniem ciała właścicielowi sklepu przy ul. Traugutta w Sanoku oraz kasjerce. Z kolei w maju br. wypowiadał groźby pozbawienia życia i wolności względem małoletniej mieszkanki powiatu sanockiego.

Za swoje czyny 29-latek odpowie przed sądem. Jednak jako recydywista nie może liczyć na łagodny wymiar kary. Za przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

KPP Sanok

20-11-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.