Seniorki zakończyły sezon

SANOK. Seniorki PBS Bank Sanoczanki zakończyły zmagania ligowe w sezonie 2011/2012. Ostatnimi rywalami były drużyny AZS UR Rzeszów i KS Wisłoka Dębica.

Mecz w Rzeszowie miał dwa oblicza. W pierwszej części spotkania lepsze były sanoczanki. Błyskawiczne wygrane w pierwszym i drugim secie rozbudziły nadzieje na pokonanie wyżej notowanego przeciwnika i to na wyjeździe. Podopieczne Ryszarda Karaczkowskiego oddały kolejno 15 i 18 punktów. Niemal taki sam cios zadały gospodynie w trzeciej i czwartej partii. Nasz zespół przegrał do 18 i 14. O wszystkim miał zatem zadecydować tie-break, w którym obie ekipy stworzyły niezwykle zacięte i wyrównane widowisko. Ostatecznie, to AZS wygrał seta 22:20 i cały mecz 3:2.

AZS UR Rzeszów – PBS Bank Sanoczanka Sanok 3:2 (-15, -18, 18, 14, 20)

Ostatnim akcentem sezonu był pojedynek z KS Wisłoką Dębica. Wygrana w meczu rozegranym w hali Gimnazjum nr 4 mogła dać awans na 8. pozycję. I tak też się stało. Gospodynie zagrały skuteczniej, co przełożyło się na zwycięstwo 3:1.

PBS Bank Sanoczanka Sanok – KS Wisłoka Dębica 3:1 (19, 23, -26, 20)

Sanoczanka zajęła 8. miejsce w III lidze. Najlepsze okazały się siatkarki z Łańcuta, które wyprzedziły Jasło i Racławówkę.