REKLAMA
REKLAMA

Sondaż Homo Homini: Opozycja rośnie w siłe!

POLSKA. Gdyby wybory Parlamentarne w Polsce odbyły się 3 kwietnia 2012, wówczas według badań sondażowych wykonanych przez Homo Homini w ławach poselskich zasiedliby przedstawiciele 6 partii politycznych. Oprócz ugrupowań, które przekroczyły próg wyborczy w minionych wyborach w Sejmie znalazłaby  się również Solidarna Polska.

 

Wybory do Sejmu RP wygrałaby Platforma Obywatelska, na którą swój głos zamierza oddać 27% respondentów. Jest to o 4 punkty mniej aniżeli 20 marca, kiedy to poparcie dla partii Donalda Tuska wynosiło 31%.

Tuż za Platformą Obywatelską, znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, na które chce głosować co czwarty Polak. Względem minionego sondażu poparcie dla polityków Prawa i Sprawiedliwości zmniejszyło się o 1 punkt.

Sojusz Lewicy Demokratycznej pod sterami Leszka Milera przeżywa systematyczny wzrost poparcia. 3 kwietnia na SLD zamierzało głosować 13% społeczeństwa. Co względem marcowego sondażu oznacza przyrost o 2 punkty. Taki sam wzrost zanotował Ruch Poparcia Palikota, na który zamierza głosować prawie co 8 badany. Wynik 12% należy traktować jako usystematyzowanie elektoratu liberalnego oraz lewicowego.

W Sejmie znalazłaby się również Solidarna Polska z 6% poparciem w skali kraju. Ugrupowanie kierowane przez Zbigniewa Ziobrę osiągnęło najwyższy wynik sondażowy w badaniach Homo Homini.

Mandaty poselskie trafiłyby również do posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego, na które chęć głosowania wyraża co 20 osoba uczestnicząca badaniu.

Spadek poparcia dla Platformy jest efektem niepopularnej wśród społeczeństwa reformy emerytalnej. Czego efektem jest wzrost poparcia dla środowisk lewicowych (SLD, RP) czy też nowego ugrupowania prawicowego (SP).

Sondaż z 3 kwietnia 2012 roku

Platforma Obywatelska 27%
Prawo i Sprawiedliwość 25%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 13%
Ruch Poparcia Palikota 12%
Solidarna Polska 6%
Polskie Stronnictwo Ludowe 5%

04-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)