REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Śpiewem promowali języki obce

POWIAT SANOCKI. „Nothing else matters” zespołu Metallica, czy „One and only” Adele – to najczęściej wykonywane piosenki podczas zorganizowanego przez Powiat Sanocki i Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku, I Festiwalu Piosenki Europejskiej „Eurosan 2012”.

Wszystko po to aby przez muzykę promować naukę języków obcych.

Jury składające się z muzyków i językowców przesłuchało prawie 80 piosenek wykonywanych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz  ponadgimnazjalnych. Piosenki śpiewano nie tylko w języku angielskim ale również włoskim, niemieckim czy rosyjskim. – Poznawanie języka poprzez muzykę i tłumaczenie tekstów to jedna z najlepszych metod nauki, którą polecam wszystkim. Festiwal to fajny pomysł i mam nadzieję, że odbędzie się również w przyszłym roku – mówi Ewa Budziak uczennica Gimnazjum Nr 2 w Sanoku. Jury zgodnie stwierdziło że poziom festiwalu był bardzo wysoki, przyznano 18 nagród i 12 wyróżnień.

– Znajomość języków obcych odgrywa ogromną rolę w życiu codziennym. Dlatego propagując obchody Europejskiego Dnia Języków i organizując szereg działań z tym związanych m.in. festiwal europejski, pragniemy pokazać korzyści płynące z wielojęzyczności i uświadomić młodym ludziom, że nauka języków to inwestycja w rozwój osobisty i swoją przyszłość – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Finaliści Festiwalu wystąpią 26 września 2012 na sanockim rynku podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków w powiecie sanockim.  Odbędzie się wtedy koncert laureatów i zostaną wręczone dyplomy wraz z nagrodami. Tegoroczny festiwal spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i nauczycieli, dlatego przesłuchania konkursowe w przyszłym roku potrwają dwa dni.

19-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)