REKLAMA
REKLAMA

Starosta szefem Konwentu PWSZ w Sanoku

POWIAT SANOCKI. Starosta Sanocki Sebastian Niżnik został przewodniczącym Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. W skład organu wchodzi kilkanaście prężnie działających osób z różnych środowisk z całego Podkarpacia.

– Bardzo mi zależy na rozwoju sanockiej uczelni, dlatego chciałbym abyśmy jako konwent podejmowali wartościowe inicjatywy i wspierali placówkę korzystając z możliwości jakie niesie za sobą obecna rzeczywistość – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Konwent jest ciałem doradczym w sprawach rozwoju uczelni, kierunków, specjalności, czy działalności inwestycyjnej. Ma również wspierać uczelnię przy pozyskiwaniu finansów na działalność uczelni, oraz współpracować z biurem karier.  Ma pomagać w promocja absolwentów na rynku pracy, oraz wspierać uczelnię w nawiązywaniu współpracy z podmiotami społecznymi i gospodarczymi, oraz przy organizacji imprez naukowych, kulturalnych i sportowych.

Zastępcą przewodniczącego został Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz. Jak on wyobraża sobie współprace z uczelnią?  – Głównie poprzez udzielane dotacje na funkcjonowanie placówki z Urzędu Marszałkowskiego, ale także poprzez wsparcie w tworzeniu ewentualnych nowych kierunków otwieranych pod potrzeby rynku pracy, oraz pozyskiwanie niezbędnej kadry naukowej we współpracy z innymi wyższymi uczelniami  z terenu naszego województwa – wylicza Sławomir Miklicz.

Oprócz niego w skład Konwentu wchodzi m.in. Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas i Przewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresa kubas – Hull.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

28-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)