REKLAMA
REKLAMA

Sukces podopiecznych Janusza Ostrowskiego

WILNO. W dniach 15-17 marca b.r. w salach koncertowych wileńskiej szkoły muzycznej odbył się V Międzynarodowy Festiwal-Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.  Obradom jury w międzynarodowym składzie przewodniczyli prof. Veronika Vitaite (Litwa) oraz prof. Hubert Dziedzic (Polska).

 

Wśród 88 uczestników z 5 krajów – Litwy, Polski, Rosji, Estonii i Łotwy – znaleźli się młodzi pianiści z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku z klasy fortepianu Janusza OstrowskiegoPrzemysław Pankiewicz i Michał Bednarz.

Pierwszy z nich – Przemysław Pankiewicz – w najstarszej kategorii wiekowej zdobył II miejsce oraz tytuł laureata. Uczeń sanockiej szkoły muzycznej otrzymał także Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina.

Michał Bednarz w młodszej grupie wykonawczej zdobył I miejsce oraz Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina. Jego wyjątkowe wykonanie Sonaty C –dur KV 330 Amadeusza Mozarta spowodowało, że komisja postanowiła o przyznaniu dodatkowej (pozaregulaminowej) Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie sonaty klasycznej.

Obaj pianiści z Sanoka zostali wyróżnieni udziałem w koncercie laureatów, który odbył się na zakończenie V Międzynarodowego Festiwalu-Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina tj. 17 marca w sali koncertowej Wileńskiej Akademii Muzycznej obok studentów i orkiestry symfonicznej z Wilna przy udziale m.in: senatorów, ambasadorów i dyrektora Instytutu Polski w Wilnie.

PSM

28-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)