REKLAMA
REKLAMA

Sukces podopiecznych Janusza Ostrowskiego

WILNO. W dniach 15-17 marca b.r. w salach koncertowych wileńskiej szkoły muzycznej odbył się V Międzynarodowy Festiwal-Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.  Obradom jury w międzynarodowym składzie przewodniczyli prof. Veronika Vitaite (Litwa) oraz prof. Hubert Dziedzic (Polska).

 

Wśród 88 uczestników z 5 krajów – Litwy, Polski, Rosji, Estonii i Łotwy – znaleźli się młodzi pianiści z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku z klasy fortepianu Janusza OstrowskiegoPrzemysław Pankiewicz i Michał Bednarz.

Pierwszy z nich – Przemysław Pankiewicz – w najstarszej kategorii wiekowej zdobył II miejsce oraz tytuł laureata. Uczeń sanockiej szkoły muzycznej otrzymał także Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina.

Michał Bednarz w młodszej grupie wykonawczej zdobył I miejsce oraz Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina. Jego wyjątkowe wykonanie Sonaty C –dur KV 330 Amadeusza Mozarta spowodowało, że komisja postanowiła o przyznaniu dodatkowej (pozaregulaminowej) Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie sonaty klasycznej.

Obaj pianiści z Sanoka zostali wyróżnieni udziałem w koncercie laureatów, który odbył się na zakończenie V Międzynarodowego Festiwalu-Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina tj. 17 marca w sali koncertowej Wileńskiej Akademii Muzycznej obok studentów i orkiestry symfonicznej z Wilna przy udziale m.in: senatorów, ambasadorów i dyrektora Instytutu Polski w Wilnie.

PSM

28-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)