REKLAMA
REKLAMA

Sukcesy sanockich pianistów

SANOK. Sukcesem zakończyły się ostatnie zmagania sanockich pianistów na konkursach międzynarodowych. Od 15 do 17 listopada b.r. 15-letni Michał Bednarz (z klasy Janusza Ostrowskiego) rywalizował podczas 45 edycji

Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Usti nad Łabą (Czechy) – „Virtuosi per musica di pianoforte”.

Do Zmagań w kolejnej odsłonie historycznego już konkursu przystąpiło 36 pianistów z całego świata   (m.in. z Ukrainy, Chorwacji, Czech, Rosji, Białorusi, Łotwy, Armenii, Francji, Niemiec, Bułgarii, Serbii, Holandii, Południowej Afryki) rywalizujących w 3 grupach wiekowych. Prezentując się w najstarszej grupie wiekowej, Sanoczanin po 1 etapie wszedł do ścisłego finału i uzyskał jako jedyny  Polak nagrodę w postaci wyróżnienia.

W tym samym czasie 17-letni pianista Przemysław Pankiewicz (z klasy Janusza Ostrowskiego) wziął udział w 12 edycji Międzynarodowego Konkursu „Muzyka-Klassyka” organizowanego w Akademii Muzycznej im. M. Schnitke w Moskwie. Do konkursu przystąpili młodzi oraz dorośli pianiści z całego świata. Utalentowany artysta wystąpił w grupie wiekowej do lat 18. Za wykonane utwory: 32 Wariacje L. van Beethovena i Mazurek  a-moll F. Chopina otrzymał III nagrodę i został laureatem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. F Chopina w Moskwie 2012.

W grupie wiekowej powyżej 18 lat – wystąpiła Miho Kurihara (naucz. PSM I i II st. im. W. Kossakowej w Sanoku) otrzymując I nagrodę i tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. F Chopina w Moskwie 2012.

PSM Sanok

26-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)