REKLAMA
REKLAMA

Święto „szkoły z klasą” w Pisarowcach (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK. 23 maja odbyły się obchody Święta Szkoły Podstawowej w Pisarowcach, której patronką jest Maria Konopnicka.

 

Obchody Święta Szkoły Podstawowej w Pisarowcach zostały połączone z „Festiwalem 2.0” w ramach projektu „Szkoła z Klasą 2.0”.

Po porannej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym, dzieci ze szkoły przedstawiły prezentację  multimedialną ukazującą ich osiągnięcia oraz zdolności, które nabyły w ramach uczestnictwa w projekcie „Szkoła z Klasą 2.0”.

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Pisarowcach jest jedyną szkołą podstawową na terenie Gminy Sanok i Powiatu Sanockiego, która uczestniczy w Programie „Szkoła z klasą 2.0”. Program realizuje idee zawarte w Podstawie Programowej Kształcenia Ogólnego, przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Program szkoli dzieci z umiejętnego i bezpiecznego korzystania z Internetu, pokazuje jak w uczeniu i nauczaniu wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK).

Szkoła z Klasą 2.0

Program skierowany jest do nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski, którzy widzą potrzebę edukacji medialnej w szkole, chcą kształtować u uczniów umiejętności odpowiedzialnego korzystania z Internetu i twórczego wykorzystywania nowych technologii, i którzy są przekonani, że stosowanie TIK może pomóc w mądrej i skutecznej edukacji. Program pomaga też rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Zadaniem szkół jest opracowanie, przetestowanie i wprowadzenie w życie zasad korzystania z technologii komunikacyjno-informacyjnych w nauczaniu i uczeniu się. Szkole w Pisarowcach zdecydowanie się to udaje o czym świadczą zadowolone dzieci, nauczyciele, a także rodzice, którzy właśnie od swoich pociech uczą się korzystania z Internetu.

Szkolny kodeks 2.0:

1. Ucz i ucz się z TIK! (Technologie informacyjno-komunikacyjne)!

2. Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie.

3. Nie kradnij i nie daj się okraść!

4. Komunikujmy się!

5. Komputery pod ręką!

6. Bądź bezpieczny w sieci.

7. Nauczcie tego dorosłych!

24-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)