REKLAMA
VIVO sc

Szanowni Państwo

Z opóźnieniem spowodowanym pracami organizacyjnymi w związku z podjęciem nowych obowiązków, ale bardzo serdecznie, chciałabym przywitać się z użytkownikami esanok, brzozów24, bieszczady24 i tvpodkarpacie. Po 18 latach pracy jako dziennikarz w Gazecie Codziennej Nowiny zdecydowałam się przyjąć stanowisko redaktora naczelnego w redakcji tych portali internetowych. 

Moja decyzja spowodowana jest ekspansywnym rozwojem dziennikarstwa internetowego, które szybko wypiera z rynku medialnego dziennikarstwo prasowe.

Jak Państwo zauważyli, co widać po komentarzach, działalność portalu esanok nie ogranicza się i nie będzie ograniczać tylko do miasta Sanoka. Chcemy naszych użytkowników informować o tym, co dzieje się na terenie powiatu sanockiego, a także powiatów ościennych: brzozowskiego, leskiego i bieszczadzkiego.   Nie możemy zamykać się tylko do lokalnego środowiska, gdyż mieszkańcy Sanoka powinni mieć możliwość konfrontacji własnej rzeczywistości z rzeczywistością sąsiednich społeczeństw, a nasi sąsiedzi powinni mieć dostęp do jak najszerszej informacji o sprawach, które są dla nich ważne.

Równolegle dokonujemy małej rewolucji w systemie komentowania materiałów prasowych i telewizyjnych zamieszczanych w naszych serwisach. Wprowadzamy możliwość dodawania komentarzy poprzez portal społecznościowy Facebook. Nie jest to, jak nam się próbuje zarzucić, wprowadzana tylnymi drzwiami cenzura, ale próba budowy właściwej postawy obywatelskiej, odpowiedzialności za słowo i merytorycznej krytyki. Zarzuci nam ktoś, że  brak anonimowości, choć tak naprawę w Internecie ona nie istnieje, spowoduje, iż w komentarzach będą pojawiać się tylko „laurki” dla władz poszczególnych gmin i urzędników, dlatego też nadal pozostawiamy stary system komentowania. Mamy jednak nadzieję, że zechcą Państwo z otwartą przyłbicą stawić czoła problemom, które nurtują nasze życie  samorządowe, polityczne i gospodarcze. Liczymy też na sygnały od Państwa, które można zgłaszać anonimowo na naszą skrzynkę redakcyjną: redakcja@esanok.pl, gdyż internauci, jak to już nieraz wykazali, są niezwykle czujnymi obserwatorami życia społecznego.

Pozdrawiam i zapraszam do współpracy Dorota Mękarska

21-11-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.