REKLAMA
REKLAMA

Sześciu Afrykańczyków zatrzymanych w Bieszczadach

BIESZCZADY. Nocą 18 lipca, na szlaku turystycznym biegnącym w pobliżu granicy Polski i Słowacji w Bieszczadach, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Wetlinie zatrzymali sześciu cudzoziemców, którzy nielegalnie dostali się do Polski przez zieloną granicę.

Nocny patrol funkcjonariuszy SG z Wetliny, pełniący służbę w rejonie granicznego szlaku turystycznego, zatrzymał dwóch mężczyzn. Nie posiadali oni dokumentów tożsamości, ani innych dokumentów podróży. Ustnie oświadczyli, że są obywatelami Somalii i pieszo idą do Polski. Z uwagi na podejrzenie, że imigrantów może być więcej, Straż Graniczna wszczęła działania poszukiwawcze. Do poszukiwań zaangażowano przewodnika z psem służbowym oraz wykorzystano sprzęt optoelektroniczny. Również, w kilkugodzinnych działaniach brał udział śmigłowiec Straży Granicznej. Następnych, czterech imigrantów zatrzymano kilka kilometrów od linii granicy polsko-słowackiej. Ukrywali się w kompleksie leśnym.

Według ustnego oświadczenia cudzoziemców: trzech z nich pochodzi z Erytrei, a pozostała trójka z Somalii. Imigranci w momencie zatrzymania byli w dobrej kondycji zdrowotnej.

Aktualnie, cudzoziemcy znajdują się w Placówce SG w Krościenku, gdzie trwają czynności wyjaśniające.

20-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)