REKLAMA
VIVO sc

Szkolenie „odpadowe” (VIDEO HD)

Szkolenie „odpadowe” (VIDEO HD)

SANOK. W dniach 25 i 26 października br. w Sanoku na Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku odbyły się bezpłatne warsztaty pt. „Jak uczyć o odpadach?”. Zostały one zorganizowane przez Urząd Miasta Sanoka

oraz Stowarzyszenie Ekopsychologia z Krakowa w ramach projektu edukacyjnego „Akademia Odpadowa”.

W warsztatach udział wzięło 40 osób. Byli to przedstawiciele organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz nauczyciele z  sanockich placówek oświatowych.

Warsztaty to kolejna cegiełka w realizowanej od 16 lat przez Urząd Miasta Sanoka edukacji ekologicznej. Wykłady prowadzili pracownicy Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas zajęć przedstawiono najnowsze informacje związane z problematyką odpadów komunalnych. Skorzystali nauczyciele, którzy poznali wybrane aspekty komunikacji przydatne w procesie nauczania, metody aktywizujące przedstawione na konkretnych tematach związanych z problematyką odpadów komunalnych, zasady projektowania scenariuszy zajęć z zastosowaniem metod aktywizujących, obejrzeli również prezentację gotowych scenariuszy zajęć dotyczących odpadów.

Projekt edukacyjny „Akademia Odpadowa”, którego celem jest zmiana zachowań i podniesienie świadomości ekologicznej w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami,  skierowany jest do wielu grup społeczeństwa. Jego odbiorcami są edukatorzy, dzieci i młodzież, a także przedstawiciele samorządów lokalnych i regionalnych, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz ogół społeczeństwa. W jego realizacji wykorzystuje się innowacyjne narzędzia edukacyjne takie jak: szkolenia prowadzone metodami aktywizującymi i kursy e-learningowe. Dodatkowo uruchomiono portal edukacyjny z narzędziami interaktywnymi w postaci gier i konkursów. Wydano również  publikacje: wielkoformatowe plansze i podręcznik.

Źródło: UM Sanok

29-10-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.