REKLAMA
REKLAMA

TREPCZA: Pomagają zwierzętom przetrwać zimę!

TREPCZA. Pierwsze karmniki dla ptaków zbudowali rodzice dzieci z klasy zerowej późną jesienią. Przed Bożym Narodzeniem w parku „Kwitnąca Akacja” pojawił się paśnik dla zwierzyny płowej zbudowany z materiału przekazanego przez miejscowych myśliwych z koła „Darz Bór”.


Przez wiele tygodni wyjątkowo łagodnej zimy wydawało się, że była to zbyteczna inicjatywa. Tymczasem od połowy stycznia mamy prawdziwą śnieżną i mroźną zimę, więc zarówno ptaki, jak i inne zwierzęta szukają miejsc, gdzie mogą się posilić. Liczne ślady w bliskości paśnika zachodzących tu sarenek i rogasi, a przede wszystkim znikające siano i inne zwierzęce smakołyki świadczą, że inicjatywa dokarmiania jest jak najbardziej na czasie.

W tegorocznej „Szopce pod gwiazdami” pojawił się również maleńki paśnik, przy którym ustawiono małe figurki leśnych zwierzątek. Wieczorem podchodziły tu na posiłek żywe sarenki, które w bliskości kościoła miały swoje siedlisko. Widziano również bażanty i stado przepiórek. Dokarmianie zwierząt to piękna lekcja przyrody i katecheza zachęcająca do niesienia pomocy i troski o wszelkie stworzenie.

Anna

03-02-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)