REKLAMA
REKLAMA

Turniej Łukacijewska Cup 2012 rozstrzygnięty! (ZDJĘCIA)

PIŁKA NOŻNA. Rozgrywki turnieju piłkarskiego Łukacijewska CUP 2012 dobiegły końca. W dniu 4 czerwca 2012 roku na Stadionie Resovia Rzeszów spotkało się 24 zespoły finalistów.

Drużyny walczyły o tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego. 2. miejsce zajęli piłkarze z SP 1 Sanok, a na 5. pozycji sklasyfikowane zostały piłkarki z ZS w Trepczy.

W kategorii dziewcząt rywalizowało 8 zespołów, natomiast w kategorii chłopców 16.

Finał kategoria chłopców:

PSP nr 5 Dębica – SP nr 1 Sanok 2:1


Mecze finałowe rozegrane piłką TANGO 12 – będącą oficjalną piłką Mistrzostw Europy EURO 2012 – przekazaną na turniej Łukacijewska CUP 2012 przez Joannę Muchę Minister Sportu i Turystyki.

Zwycięskie drużyny w nagrodę wyjadą jesienią br. na mecz ligowy Legii Warszawa, zwiedzą Stadion Narodowy oraz będą mieć okazję spotkać się z Minister Sportu i Turystyki.

Zwycięzcy odebrali z rąk Elżbiety Łukacijewskiej Poseł do Parlamentu Europejskiego pamiątkowy puchar, zostali nagrodzeni medalami oraz otrzymali komplet profesjonalnych strojów piłkarskich ufundowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Nagrodę otrzymał również trener zwycięskiej drużyny. Wicemistrzowie Województwa Podkarpackiego otrzymali pamiątkowe medale, komplet profesjonalnych stroi ufundowanych przez Rafinerię Nafty Jedlicze oraz puchar Wicemistrza Województwa Podkarpackiego Turnieju Łukacijewska CUP. Brązowymi medalami, pucharem oraz zestawem piłek nagrodzono drużyny, które zajęły w turnieju III miejsce.

Drobne upominki otrzymali również przegrani w Finale Pocieszenia. Niespodzianką turnieju, która sprawiła najwięcej radości młodym piłkarzom, było 300 piłek ufundowanych przez Elżbietę Łukacijewską Poseł do Parlamentu Europejskiego, dla każdego dziecka biorącego udział w Turnieju Finałowym. Każdy uczestnik wydarzenia, bez względu na osiągnięte wyniki, otrzymał również pamiątkową koszulkę, w której rozegrał spotkania meczowe.

Dla mnie liczy się radość dziecka. Mały upominek dla każdego uczestnika turnieju zrehabilitował dzieciom smak porażki. Uśmiech na twarzach młodych milusińskich, ich radość z wygranej oraz niesamowite emocje podczas rozgrywek – utwierdziły mnie w przekonaniu, że pomysł z organizacją turnieju to świetna sprawa. Już dzisiaj dzieciaki podbiegały do mnie i pytały czy w następnym roku też zrobimy takie zawody – zapewniłam, że tak – więc wraz z moimi współpracownikami musimy wywiązać się z obietnicy – komentuje Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Podczas turnieju uhonorowano również statuetkami oraz drobnymi upominkami – piłkarzy oraz piłkarki szczególnie wyróżniające się podczas rozgrywek. Najlepszymi zawodnikami turnieju zainteresowali się trenerzy kadry Podkarpacia poszczególnych roczników, którzy obserwowali poniedziałkowe zawody.

Kategoria dziewcząt:

KRÓL STRZELCÓW: IWONA ORLIŃSKA – SP JAŚLISKA,
NAJLEPSZA BRAMKARKA: ZOFIA CZWAKIEL – ZS GORZYCE,
NAJLPESZA ZAWODNICZKA – IWONA ORLIŃSKA – SP JAŚLISKA.

Kategoria chłopców:

KRÓL STRZELCÓW: ALEKSANDER DROBAT – PSP nr 5 DĘBICA,
NAJLEPSZY BRAMKARZ: JAKUB BAŁAMUT – ZS ZARZECZE,
NAJLEPSZY ZAWODNIK – RAFAŁ DOMARADZKI – SP 1 SANOK.

Finał turnieju piłkarskiego Łukacijewska CUP to oprócz rozgrywek i walki o zwycięstwo liczne atrakcje towarzyszące wydarzeniu, z których mogli skorzystać zawodnicy. Organizatorzy przygotowali również Strefę Umiejętności Piłkarskich Coerver Coaching wraz z profesjonalnym boiskiem, na którym dzieci szlifowały swoje umiejętności, jak również brały udział w konkurencjach przygotowanych przez pracowników Akademii Umiejętności. W przerwie rozgrywek publiczność mogła podziwiać pokaz Freestyle Football w wykonaniu grupy Ballwizards.

Imprezie finałowej, która była zwieńczeniem trwających ponad dwa miesiące rozgrywek towarzyszyła świetna atmosfera. Swoje drużyny dopingowali nie tylko opiekunowie, ale również dyrektorzy szkół oraz włodarze gmin, którzy licznie, na zaproszenie Pani Poseł, przybyli na Stadion Resovii Rzeszów. Podczas rozgrywek na twarzach dzieci gościł zarówno uśmiech jak i łzy porażki, były niesamowite emocje, doping, rywalizacja – ale przede wszystkim była świetna zabawa. Spotkanie z młodzieżą na Stadionie Resovii bez wątpienia wprowadziło uczestników w niezwykły klimat nadchodzących rozgrywek EURO 2012.

PODSUMOWANIE ŁUKACIJEWSKA CUP

W rozgrywkach turniejowych, które zasięgiem objęły całe województwo podkarpackiego łącznie udział wzięło 140 drużyn dziecięcych. W kategorii dziewcząt rywalizowało 33 zespoły, natomiast w kategorii chłopców 107 zespołów. Turniej przeprowadzony był na dwóch etapach eliminacyjnych, które wyłoniły najlepsze zespoły finałowe. Chłopcy rozegrali 2 MINI TURNIEJE – ETAP ELIMINACYJNY – zapewniał awans najlepszej drużyny do PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO – natomiast z półfinałów awans otrzymywały 2 najlepsze drużyny. Dziewczyny, w związku z mniejsza liczbą zgłoszonych drużyn, spotkały się tylko na etapie PÓŁFINAŁÓW WOJEWÓDZKICH- awans do Finału otrzymywała najlepsza drużyna z grupy.

LUKACIJEWSKA CUP W LICZBACH

Zgłoszono 140 drużyn z całego Podkarpacia – 107 Kategoria chłopców/33 kategoria dziewcząt Na podkarpackich boiskach spotkało się ponad 1500 dzieciaków W turniej zaangażowało się 140 opiekunów drużyn Turnieje eliminacyjne zostały rozegrane w 45 szkołach na obiektach Orlików oraz Boiskach trawiastych i stadionach W finale wojewódzkim spotka się 288 dzieci, które nagrodzone zostały upominkami Zasięgiem objęliśmy całe województwo podkarpackie – rejestracji dokonały szkoły z 20 powiatów.

13-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)