REKLAMA
REKLAMA

Uchronić przed zamarznięciem

PODKARPACIE. Termometry od kilku dni pokazują coraz niższą temperaturę. Nastaje wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Każdego roku Policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu.

Aby uratować komuś życie wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997. Nie bądźmy obojętni na ludzki los i zgłaszajmy przypadki kiedy ich życie i zdrowie może być zagrożone z powodu zimowych chłodów.

Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które w mroźne dni i noce przebywają bez dachu nad głową. Policjanci w ramach wzmożonych programów prewencyjnych monitorują szczególnie te miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie. Funkcjonariusze sprawdzają opuszczone budynki, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe, parki i skwery. Jednak nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego zwracamy się z prośbą o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezdomnych, starszych mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone podczas mrozów.

Nie bądźmy obojętni wobec osób nietrzeźwych. Tragiczny finał może mieć noc spędzona na ławce podczas nawet niewielkich mrozów.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub Straż Miejską. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

Nie zapominajmy także o zwierzętach, one też potrzebują pomocy. Jeżeli trzymamy zwierzęta na zewnątrz, zapewnijmy im schronienie. Zadbajmy o ocieplenie budy i ciepły posiłek.

KWP

10-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)