REKLAMA
REKLAMA

Uczniowe Ekonomika w czołówce szkół w Polsce promujących działania ekologiczne

SANOK. Miło nam poinformować, że  sanocki „ekonomik” znowu uplasował się w krajowej czołówce szkolnych zespołów promujących działania ekologiczne. W tym roku zespół „Green bomb” złożony z uczniów Zespołu Szkół nr 1

pod opieką nauczycielki geografii Małgorzaty Chomiszczak zajął II miejsce w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Drugie życie elektrośmieci”.

W rywalizacji wzięło udział 210 zespołów z całej Polski, w tym ze szkół ponadgimnazjalnych  61. Głównym celem konkursu – organizowanego przez Europejską Platformę Recyklingu S.A. (ERP Polska) przy udziale finansowym ERP Batteries Poland Sp. z o.o. oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – jest promocja prawidłowego postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz bateriami.

Konkurs składał się z dwóch etapów ocenianych odrębnie, a punkty uzyskane w drugim etapie liczono podwójnie. W etapie pierwszym uczniowie musieli zrealizować pięć zadań, w tym wypromować działania zespołu w szkole, zbadać lokalny rynek ZSEE i zużytych baterii oraz opracować plan działania dotyczący promocji zbiórki zużytego sprzętu i baterii. Drugi etap to realizacja trzech działań, czyli przeprowadzenie kampanii promocyjnej oraz zbiórka zużytego sprzętu i baterii. Zespół współpracował z wieloma instytucjami na terenie miasta: Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym, Sanockim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, Samorządowym Przedszkolem Publicznym nr 1, Szkołą Podstawową nr 2 oraz lokalnymi mediami. Efekty działań jurorzy konkursu ocenili na 280,34 punktów na 300 możliwych do zdobycia.

W dniu 6 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się uroczysta finałowa gala połączona z wręczeniem nagród.

Dyrekcja szkoły i zespół raz jeszcze składają podziękowanie wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły w osiągnięciu tak wspaniałego wyniku konkursowego.

30-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)