REKLAMA
REKLAMA

Uczniowie „Ekonomika” w Brukseli

BRUKSELA. Ostatni weekend kwietnia był dla trójki uczniów sanockiego „Ekonomika ”wyjątkowym przeżyciem. Patrycja Sobka, Patrycja Łupińska , Andrzej Solon oraz towarzysząca im nauczycielka Agnieszka Wal spędzili go wraz z młodzieżą z pozostałych 26 krajów Unii Europejskiej na symulowanej sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

 

Reprezentując Polskę, wspólnie z ponad 150 kolegami i koleżankami mieli okazję dyskutować, negocjować i wymieniać poglądy, by wypracować konsensus w sprawie opinii, w której zwarte zostało stanowisko EKES na temat szczytu w sprawie zrównoważonego rozwoju Rio+20. Podczas sesji plenarnej wzięli udział w prawdziwej debacie z wyższymi urzędnikami EKES-u, z przewodniczącym Komitetu Steffanem Nilsonem na czele.

Jak stwierdzili uczniowie wyjazd ten był bardzo cennym doświadczeniem. Pozwolił nie tylko na poznanie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, specyfiki jego pracy, ale przede wszystkim na spotkanie rówieśników z krajów Unii. Wspólne rozmowy, dyskusje na wiele ważnych tematów, ale też zabawa, taniec stanowiły znakomitą okazję, aby lepiej się poznać, przekonać jak wiele nas łączy. Wszyscy czuliśmy się równi – byliśmy po prostu Europejczykami, choć każdy z nas wnosił coś swojego, typowego dla jego kraju. Doskonała organizacja całego przedsięwzięcia, entuzjazm, radość, przekonanie, że razem można wiele zdziałać, ze nie ma między nami barier utwierdza nas w poczuciu, że młodzi ludzie będą wspólnie budować przyszłość Europy.

 

14-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)