REKLAMA
REKLAMA

Uczniowie „Ekonomika” w Brukseli

BRUKSELA. Ostatni weekend kwietnia był dla trójki uczniów sanockiego „Ekonomika ”wyjątkowym przeżyciem. Patrycja Sobka, Patrycja Łupińska , Andrzej Solon oraz towarzysząca im nauczycielka Agnieszka Wal spędzili go wraz z młodzieżą z pozostałych 26 krajów Unii Europejskiej na symulowanej sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

 

Reprezentując Polskę, wspólnie z ponad 150 kolegami i koleżankami mieli okazję dyskutować, negocjować i wymieniać poglądy, by wypracować konsensus w sprawie opinii, w której zwarte zostało stanowisko EKES na temat szczytu w sprawie zrównoważonego rozwoju Rio+20. Podczas sesji plenarnej wzięli udział w prawdziwej debacie z wyższymi urzędnikami EKES-u, z przewodniczącym Komitetu Steffanem Nilsonem na czele.

Jak stwierdzili uczniowie wyjazd ten był bardzo cennym doświadczeniem. Pozwolił nie tylko na poznanie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, specyfiki jego pracy, ale przede wszystkim na spotkanie rówieśników z krajów Unii. Wspólne rozmowy, dyskusje na wiele ważnych tematów, ale też zabawa, taniec stanowiły znakomitą okazję, aby lepiej się poznać, przekonać jak wiele nas łączy. Wszyscy czuliśmy się równi – byliśmy po prostu Europejczykami, choć każdy z nas wnosił coś swojego, typowego dla jego kraju. Doskonała organizacja całego przedsięwzięcia, entuzjazm, radość, przekonanie, że razem można wiele zdziałać, ze nie ma między nami barier utwierdza nas w poczuciu, że młodzi ludzie będą wspólnie budować przyszłość Europy.

 

14-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)