REKLAMA
TREND HOMES
REKLAMA

Uwaga! Policja przestrzega przed oszustami!

POWIAT SANOCKI. Dziś w godzinach przedpołudniowych młoda kobieta pod pozorem sprzedania odzieży weszła do mieszkania 90-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. Wykorzystując chwilową nieuwagę mężczyzny ukradła mu portfel wraz z pieniędzmi.

 

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kobieta zapukała do drzwi jednego z mieszkań przy ulicy Armii Krajowej w Sanoku. Starszemu mężczyźnie, który jej otworzył, zaoferowała do sprzedaży kurtkę. Niczego nie podejrzewający lokator wpuścił kobietę do wnętrza. Ta po chwili poprosiła o wodę do picia. Gdy uprzejmy starszy człowiek udał się do innego pomieszczenia, złodziejka zabrała mu portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 1000 zł.

Pokrzywdzony opisuję kobietę jako 30-latkę, wzrostu około 160cm, o śniadej karnacji, czarnych włosach, sięgających do ramion. Ubrana była w białą kurtkę do kolan.

Do podobnej sytuacji doszło wczoraj w Sanoku na Dąbrówce. Młody mężczyzna zapukał do jednego z domów z propozycją sprzedaży kurtki jednak przezorni mieszkańcy nie wpuścili go do środka. Nie wykluczone, że osoby te współpracują ze sobą.

Policja apeluje o ostrożność, gdy ktoś nieznajomy chce wejść do naszego mieszkania. Nie dajmy się zwieść atrakcyjnym ofertom i propozycjom. Jeśli intruzi są natrętni i mamy podejrzenia, co do ich uczciwości powiadamiajmy o tym Policję. Bardzo często ofiarami oszustów i złodziei są ludzie starsi i samotnie mieszkający. Przestrzegajmy takie osoby przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych ludzi.

KPP SANOK

08-02-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.