REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Uwaga! Policja przestrzega przed oszustami!

POWIAT SANOCKI. Dziś w godzinach przedpołudniowych młoda kobieta pod pozorem sprzedania odzieży weszła do mieszkania 90-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. Wykorzystując chwilową nieuwagę mężczyzny ukradła mu portfel wraz z pieniędzmi.

 

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kobieta zapukała do drzwi jednego z mieszkań przy ulicy Armii Krajowej w Sanoku. Starszemu mężczyźnie, który jej otworzył, zaoferowała do sprzedaży kurtkę. Niczego nie podejrzewający lokator wpuścił kobietę do wnętrza. Ta po chwili poprosiła o wodę do picia. Gdy uprzejmy starszy człowiek udał się do innego pomieszczenia, złodziejka zabrała mu portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 1000 zł.

Pokrzywdzony opisuję kobietę jako 30-latkę, wzrostu około 160cm, o śniadej karnacji, czarnych włosach, sięgających do ramion. Ubrana była w białą kurtkę do kolan.

Do podobnej sytuacji doszło wczoraj w Sanoku na Dąbrówce. Młody mężczyzna zapukał do jednego z domów z propozycją sprzedaży kurtki jednak przezorni mieszkańcy nie wpuścili go do środka. Nie wykluczone, że osoby te współpracują ze sobą.

Policja apeluje o ostrożność, gdy ktoś nieznajomy chce wejść do naszego mieszkania. Nie dajmy się zwieść atrakcyjnym ofertom i propozycjom. Jeśli intruzi są natrętni i mamy podejrzenia, co do ich uczciwości powiadamiajmy o tym Policję. Bardzo często ofiarami oszustów i złodziei są ludzie starsi i samotnie mieszkający. Przestrzegajmy takie osoby przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych ludzi.

KPP SANOK

08-02-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)