REKLAMA
REKLAMA

Uważajmy na zagraniczne oferty pracy!

PODKARPACIE. Konferencją prasową Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie i Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie podsumowały cykl spotkań profilaktycznych pod hasłem „Praca warta zachodu”.

Celem akcji była promocja właściwego, rozsądnego i bezpiecznego korzystania z ofert zatrudnienia poza granicami kraju.

Dzisiejsza konferencja i następujące po niej spotkanie zwieńczyły cykl prelekcji organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie i Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Spotkania profilaktyczne, w których brali udział przede wszystkim studenci i uczniowie.

Ideą kampanii jest uświadomienie poszukującym pracy za granicą zagrożeń związanych z nielegalnym pośrednictwem pracy. Każdego roku podkarpacka Policja przyjmuje kilkaset zgłoszeń o oszustwach, o próbach oszustw przy pomocy w zatrudnieniu.

Wakacje są okresem, kiedy najwięcej osób wyjeżdża za granicę i tam podejmuje pracę sezonową. Wiele osób, szczególnie młodych, poszukuje pracy stałej poza granicami Polski. Niestety, z danych statystycznych wynika, że wciąż wiele z nich korzysta z ofert niesprawdzonych, przez co ponosi surowe konsekwencje takiego wyboru.

Decyzję o podjęciu zatrudnienia za granicą należy dobrze przemyśleć. Warto też właściwie przygotować się do takiego wyjazdu, by w przyszłości uniknąć kłopotów i rozczarowań.


KWP

29-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)