REKLAMA
REKLAMA

W 7 rocznicę śmierci Wielkiego Rodaka „BARKA” PRZY BARCE

TREPCZA k. SANOKA. W poniedziałek 2 kwietnia br. mija 7 lat, od śmierci Osoby, która swoim życiem i ofiarną posługą „Piotra naszych czasów” wywarła, tak wielki wpływ  na losy nie tylko naszej Ojczyzny i Polaków, ale również na miliony ludzi na całym świecie.

Atmosfery tamtych dni: odchodzenia do Domu Ojca, a później pożegnania i pogrzebu Jana Pawła II nie sposób zapomnieć. Ów czas wyzwolił w Polakach niezwykły ładunek wzajemnej życzliwości, dobroci, chęci darowania sobie wzajemnych urazów, pojednania  – a przede wszystkim spontanicznej modlitwy.  Trwała ona często do późnych godzin nocnych –  w kościołach, na ulicach czy placach największych miast czy maleńkich wiosek wokół portretów Wielkiego Rodaka otoczonych tysiącami płonących zniczy. Szkoda, że był to entuzjazm chwili i tak niewiele zostało w nas w miarę nieustannie płynącego czasu…

Dla mieszkańców Trepczy, którzy chlubią się  Papieska Barką każda rocznica papieska jest okazją do refleksji i choćby krótkiego spotkania na modlitwie w jej bliskości. Obecność Jana Pawła II wydaje się tu wciąż żywa przez liczne inicjatywy i wydarzenia o charakterze zarówno religijno-duszpasterskim, jak i charytatywno-ekumenicznym czy nawet kulturalno-sportowo-rekreacyjnym.

Zapraszamy w poniedziałek na godz. 21 P.T. Wszystkich, a  zwłaszcza młodych ludzi: zdobywających wiedzę w szkole czy na studiach, pracujących czy bezrobotnych. Bł. Jan Paweł II może być dla nich nie tylko wzorem, ale  szczególnym orędownikiem przed tronem Bożym. Wspólna modlitwa i  śpiew Jego ulubionej „Barki” będzie odpowiedzią  na papieski trud poszukiwania młodych, którzy dzisiaj z wdzięcznością przychodzą do Niego…

02-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)