REKLAMA
REKLAMA

Walczyli o Puchar Ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR

SANOK. W dniu 14 maja już po raz drugi  odbyły się na terenie Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku  Zawody z Zakresu Pierwszej Pomocy  dla szkół gimnazjalnych o Puchar Ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

 

W zawodach brało udział 7 zespołów rywalizujących w siedmiu konkurencjach teoretyczno-praktycznych. Zespoły oceniane były przez ratowników medycznych, GOPR, PCK, Eurat-u oraz nauczycieli  szkoły. Walka pomiędzy zespołami była bardzo wyrównana i stała na wysokim poziomie, świadczą o tym uzyskane wyniki.

Głównym punktem imprezy były zawody. Młodzież kolejno zaliczała stacje na których spotkała się między innymi z poparzonymi uczniami w wyniku wybuchu petardy podczas lekcji czy turystką ukąszoną przez żmiję na górskim szlaku. Uczestnicy sprawdzali również swoje umiejętności na fantomie podłączonym do komputera wykonując masaż serca i sztuczne oddychanie oraz z użwając defibrylatora AED.

Dla urozmaicenia odbyła się  konkurencja sprawnościowa. W ramach zawodów miał miejsce również pokaz ratownictwa w którym brali udział ratownicy GOPR i EURAT-u. Do pokazu została użyta karetka należąca do Podkarpackiego Ośrodka Ratownictwa Medycznego –Eurat oraz samochód Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Młodzież i opiekunowie uczestniczący  w zawodach podkreślali   wysoką jakość ich przygotowania i przeprowadzenia zgłaszając chęć uczestnictwa w kolejnej edycji zawodów, na które zapraszamy już za rok.

Wszyscy uczestnicy otrzymali na koniec dyplomy oraz apteczki osobiste a najlepsi okazałe puchary które zostały wręczone przez  Halinę Dembiczak – Dyrektora ZS nr 5 oraz  Grzegorza Chudzika –Naczelnika Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

Pomysłodawcą oraz organizatorem zawodów, jest ratownik Grupy Bieszczadzkiej GOPR a także nauczyciel w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku Tomasz Gawlewicz.

Wyniki zawodów Pierwszej Pomocy o Puchar Ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR:

1. Zespół Szkół w Strachocinie – 109 pkt.
2. Gimnazjum Nr 2 Sanok – 102 pkt.
3. Zespól Szkół  w Cisnej – 95 pkt

16-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)