REKLAMA
REKLAMA

Walczyli o Puchar Ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR

SANOK. W dniu 14 maja już po raz drugi  odbyły się na terenie Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku  Zawody z Zakresu Pierwszej Pomocy  dla szkół gimnazjalnych o Puchar Ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

 

W zawodach brało udział 7 zespołów rywalizujących w siedmiu konkurencjach teoretyczno-praktycznych. Zespoły oceniane były przez ratowników medycznych, GOPR, PCK, Eurat-u oraz nauczycieli  szkoły. Walka pomiędzy zespołami była bardzo wyrównana i stała na wysokim poziomie, świadczą o tym uzyskane wyniki.

Głównym punktem imprezy były zawody. Młodzież kolejno zaliczała stacje na których spotkała się między innymi z poparzonymi uczniami w wyniku wybuchu petardy podczas lekcji czy turystką ukąszoną przez żmiję na górskim szlaku. Uczestnicy sprawdzali również swoje umiejętności na fantomie podłączonym do komputera wykonując masaż serca i sztuczne oddychanie oraz z użwając defibrylatora AED.

Dla urozmaicenia odbyła się  konkurencja sprawnościowa. W ramach zawodów miał miejsce również pokaz ratownictwa w którym brali udział ratownicy GOPR i EURAT-u. Do pokazu została użyta karetka należąca do Podkarpackiego Ośrodka Ratownictwa Medycznego –Eurat oraz samochód Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Młodzież i opiekunowie uczestniczący  w zawodach podkreślali   wysoką jakość ich przygotowania i przeprowadzenia zgłaszając chęć uczestnictwa w kolejnej edycji zawodów, na które zapraszamy już za rok.

Wszyscy uczestnicy otrzymali na koniec dyplomy oraz apteczki osobiste a najlepsi okazałe puchary które zostały wręczone przez  Halinę Dembiczak – Dyrektora ZS nr 5 oraz  Grzegorza Chudzika –Naczelnika Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

Pomysłodawcą oraz organizatorem zawodów, jest ratownik Grupy Bieszczadzkiej GOPR a także nauczyciel w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku Tomasz Gawlewicz.

Wyniki zawodów Pierwszej Pomocy o Puchar Ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR:

1. Zespół Szkół w Strachocinie – 109 pkt.
2. Gimnazjum Nr 2 Sanok – 102 pkt.
3. Zespól Szkół  w Cisnej – 95 pkt

16-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)