REKLAMA
REKLAMA

Warsztaty dla skazanych – Czajnik z wikliny na 1000 litrów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Skazani osadzeni w Areszcie Śledczym w Sanoku mieli okazję do poznania tajników wyplatania przedmiotów ze specjalnie przygotowanej wikliny. Zobacz efekty ich pracy.

Panie wychowawco kiedy zobaczyłem te kosze myślałem, że nie dam rady takiego wypleść, że to jakieś szaleństwo, ale to się da zrobić. Można z niej zrobić płot, kosz, meble a nawet czajnik i mrówkę. Taką konstatacją można podsumować warsztaty wikliniarskie zakończone w Areszcie Śledczym w Sanoku.

Skazani poznali tajniki wyplatania, ze specjalnie przygotowanej wikliny, przedmiotów codziennego użytku oraz wykorzystania tego materiału w stanie surowym jako tworzywa do aranżacji elementów wystroju ogrodu AŚ Sanok

Mnogość możliwości i technik wzbudziła w uczestnikach inwencję twórczą i duże zainteresowanie. Wyczerpujących informacji i fachowej pomocy udzielała Pani Katarzyna Onacko instruktor Uniwersytetu Ludowego w Woli Sękowej. Osadzeni odwdzięczyli się szczerym zaangażowaniem i wytrwałością w zmaganiach z wiklina.

Powstałe prace przyozdobiły pomieszczenia jednostki oraz wspomniany wcześniej ogród. Część wykonanych przedmiotów zostanie również przekazana na aukcje w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2013 r.

źródło: Areszt Śledczy Sanok,

autor: Krzysztof Witkiewicz i Janusz Wańcowiat,

foto: Krzysztof Witkiewicz.

20-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)