REKLAMA
REKLAMA

Stadion „Wierchy” gotowy do sprzedaży! (VIDEO HD)

Stadion „Wierchy” gotowy do sprzedaży! (VIDEO HD)

SANOK. Miasto Sanok ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości obejmującej stadion sportowy „Wierchy” wraz z zapleczem i budynkiem magazynowym. Cena wywoławcza to 9 mln 082 tys 000,00 zł netto.

Wystawiony na sprzedaż obszar liczy 2,21 ha i ma bardzo atrakcyjną lokalizację niedaleko centrum miasta, przy drodze krajowej w kierunku Przemyśla, pomiędzy ulicami Żwirki i Wigury, Traugutta, Staszica, a Domem Turysty. Obecnie mieści się tu stadion sportowy, na którym do tej pory swoje mecze rozgrywała drużyna piłkarska Stal Sanok. Obiekt jest już mocno wyeksploatowany, stąd pomysł, aby go sprzedać. Nie oznacza to jednak, że drużyna piłkarska i mieszkańcy zostaną pozbawieni stadionu.

Za pieniądze pozyskane ze sprzedaży tego terenu Miasto wybuduje stadion, który zlokalizowany będzie na błoniach przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji – mówi Ziemowit Borowczak, z-ca Burmistrza Sanoka.

Inwestor stanie się właścicielem „Wierchów” dopiero w momencie, kiedy powstanie nowy stadion, co daje gwarancję, że drużyna nie zostanie pozbawiona miejsca do rozgrywek, a kibice możliwości ich oglądania.

Sprzedawany teren świetnie nadaje się na przykład pod galerię handlową, gdyż uchwalony w zeszłym roku miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, pozwala tam na budowę trzykondygnacyjnego obiektu handlowego o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m kw. z dużą ilością miejsc parkingowych. Oferty w zamkniętych kopertach można składać do 6 czerwca.

Ogłoszenie przetargowe dostępne jest pod adresem:
http://www.um-sanok.e-zet.pl/?c=mdPrzetargi-cmPokazTresc-210-430

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

13-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)