REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Stadion na sprzedaż po raz kolejny. Czy tym razem znajdzie się chętny ?

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok po raz kolejny ogłosiło przetarg na sprzedaż działki, na której mieści się stadion „Wierchy”. Kwota uzyskana ze sprzedaży zostanie przeznaczona na budowę nowego stadionu.

Ponad dwuhektarowa działka jest atrakcyjnie położona w obrębie dzielnicy Śródmieście, przy drodze krajowej nr 28 w kierunku Przemyśla, obok Domu Turysty w rejonie ulic Żwirki i Wigury, Traugutta, Staszica.

Sprzedawany teren świetnie nadaje się na przykład pod galerię handlową, gdyż uchwalony w zeszłym roku miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, pozwala tam na budowę trzykondygnacyjnego obiektu handlowego o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m kw. z dużą ilością miejsc parkingowych – mówi Ziemowit Borowczak, zastępca Burmistrza Sanoka.

Obecnie mieści się tu stadion sportowy, na którym do tej pory swoje mecze rozgrywała drużyna piłkarska Stal Sanok. Obiekt jest już mocno wyeksploatowany, stąd pomysł, aby go sprzedać. Nie oznacza to jednak, że drużyna piłkarska i mieszkańcy zostaną pozbawieni stadionu. Władze Miasta zamierzają bowiem za pieniądze ze sprzedaży wybudować nowy obiekt w kompleksie sportowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Miasto ma już koncepcję nowego stadionu.

To już trzeci przetarg ofertowy ogłoszony przez miasto na sprzedaż tej działki. Cena wywoławcza nieruchomości to 9 mln zł netto.

Oferty w zamkniętych kopertach można składać do 6 grudnia br. w Urzędzie Miasta Sanoka.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Pasowy Urzędu Miasta w Sanoku

28-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)