REKLAMA

Wiktoria Wiedeńska sanockich akordeonistów

SANOK / PODKARPACIE. Znakomitą passę kontynuują akordeoniści Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku po wrześniowych sukcesach w Lanciano (Włochy). Najpierw na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie (21-24.11) III nagrodę zdobył Rafał Pałacki, zaś wyróżnienie Seweryn Gajda.

 

W dniach 26-29.11 r. obaj chłopcy uczestniczyli z kolei w Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym „Art-Duo Music Festiwal” Pamięci Józefa Haydna dla pianistów i akordeonistów, w którym odgrywali już główną rolę. W kat. do lat 17 – I miejsce zdobył Rafał Pałacki, z piękną punktacją 96,2 na 100 możliwych, natomiast w kat. do lat 20 Seweryn Gajda, rywalizujący, m. in. ze studentami, uzyskał nie tylko I miejsce z najwyższą imponującą punktacją 98 na 100 możliwych, ale przyznano mu także tytuł Absolute Winner. Obaj chłopcy wystąpili również razem w duecie w kategorii zespołów kameralnych, zdobywając także I nagrodę, ze świetną punktacją 97,3 pkt.

W związku z 3 głównymi nagrodami również 3 krotne prezentowali się na Koncercie Laureatów w pięknej sali barokowej zabytkowego wiedeńskiego „Altes Rathaus”, zdobywając aplauz licznie zgromadzonej publiczności.

Obaj chłopcy są równocześnie uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, Rafał mieszka w Tarnawie Górnej, zaś Seweryn w Olszanicy, a łączenie nauki w 2 szkołach i dojazdami z tak pięknymi wynikami wymaga nie tylko talentu, ale i ogromnej pracy i jest godne najwyższego uznania.

źródło: PSM Sanok

05-12-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.