REKLAMA
REKLAMA

ZIEMOWIT BOROWCZAK: Ten przystanek jest tam potrzebny (VIDEO HD)

ZIEMOWIT BOROWCZAK: Ten przystanek jest tam potrzebny (VIDEO HD)

SANOK. WÓJTOSTWO.PL :  Od 1 września w Sanoku obowiązuje nowy rozkład jazdy MKS. Zmiany spowodowały to, że także lokalizacja niektórych przystanków uległa modyfikacji. Mieszkańców dzielnicy Wójtostwo, razi jednak sposób lokalizacji nowych przystanków.

Jeden z przystanków linii nr 7, na ulicy Gorazdowskiego, został zlokalizowany na dawnych miejscach postojowych.

– Lokalizacja przystanku w tym miejscu spowodowała zabranie potencjalnym kierowcom 2 miejsc parkingowych. Wydawało by się, że jest to mało. Jednak sztuka dla nas mieszkańców tego rejonu, jest znalezienie wolnego miejsca parkingowego po godzinie 15. Fakt pozbawienia nas kolejnych miejsc budzi nie tyle zdziwienie co zażenowanie – pisze w mailu „Kierowca”.

Internauta sygnalizuje ponadto, że umiejscowienie tego przystanku dodatkowo powoduje stworzenie wąskiego „gardła” uniemożliwiające minięcie się 2 pojazdów. W przypadku zatrzymania autobusu i wysiadania kilkunastu pasażerów spowoduje powstanie korka ponieważ autobus tarasuje przejazd.
– Pytanie dla kogo jest ten przystanek, gdyż patrząc na schemat linii jest to przedostatni przystanek MKS przed SPGK. Pytanie więc, po co stawiać przystanek powodując problemy, jak wyżej za około 200 m jest koniec linii? – pyta retorycznie Internauta.

Według autora listu podobne zdanie wyraża większość mieszkańców bloków przy ulicy Gorazdowski w Sanoku.
– Uważamy, że zdecydowanie miejsca parkingowe były bardziej przydatne niż wspomniany przystanek 7-ki – kończy.

W tej sprawie kontaktowaliśmy się już z wiceburmistrzem Miasta. W godzinach popołudniowych, poinformujemy Państwa o wnioskach, ze spotkania z wiceburmistrzem Ziemowitem Borowczakiem.

07-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)