REKLAMA
REKLAMA

Wyróżnienie dla Sanoka

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok zostało zwycięzcą „Złotej Dziesiątki Gmin” w kategorii Skuteczny Beneficjent Środków Unijnych. Konkurs ten jest częścią II edycji rankingu „Złota Setka Gmin Podkarpacia”. Wyróżnienie odebrał Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk podczas uroczystej gali finałowej, jaka odbyła się 11 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim.

 

Celem zorganizowanego rankingu jest promowanie oraz poszukiwanie najciekawszych pomysłów i przykładów działań wzmacniających potencjał gospodarczy i społeczny gmin z naszego regionu. W tym roku po raz pierwszy oprócz „Złotej Setki Gmin” zaprezentowano też „Złote Dziesiątki Gmin” w pięciu kategoriach: Turystyczna Gmina Podkarpacia, Inwestor Roku, Skuteczny Beneficjent Środków Unijnych, Kreator Kapitału Społecznego oraz Lider Globalizacji.
Miasto Sanok okazało się najskuteczniejszym beneficjentem środków unijnych.

Sanok po raz kolejny znalazł się w gronie wyróżnionych podkarpackich samorządów. W miarę możliwości walczymy o pozyskiwanie funduszy unijnych i przeznaczamy je na rozwój miasta. Przed nami trudny czas w funkcjonowaniu polskich samorządów, ale do końca kadencji chciałbym wykorzystać wszystkie możliwości zrealizowania założonych przeze mnie planów. Wiem, że nie wszystko uda się zrobić –taki jest czas, ale chcę osiągnąć to, co tylko będzie możliwe – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Miasto znalazło się także pośród gmin „Złotej Dziesiątki” w kategoriach: Turystyczna Gmina Podkarpacia oraz Inwestor Roku. Natomiast w ogólnym rankingu najlepszych gmin naszego województwa, tzw. „Złotej Setce Gmin Podkarpacia” zajęło 19 pozycję na 160 ocenianych gmin.

O wynikach decydowała kapituła konkursowa, która oceniała zgłoszone gminy na podstawie przesłanych ankiet, biorąc pod uwagę, m.in.: dochody i wydatki ogółem i w przeliczeniu na mieszkańca, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, liczbę podmiotów gospodarczych przypadających na 100 mieszkańców, udział liczby pracujących w ogólnej liczbie mieszkańców.

foto: Krzysztof Łokaj

Warto przypomnieć, że Miasto Sanok ma na swoim koncie przeprowadzenie kilkudziesięciu projektów dofinansowanych z UE. Wśród najważniejszych zrealizowanych ostatnio należy wymienić modernizację obiektów toru lodowego wraz z budową kortów tenisowych, doposażenie taboru miejskiej komunikacji w 7 nowych autobusów, budowę sali tańca przy Sanockim Domu Kultury, modernizację bazaru miejskiego, modernizację Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Segregowanych, a z obecnie realizowanych należy zwrócić uwagę na duży ponad 120 milionowy projekt modernizacji miejskiej oczyszczani ścieków i ujęcia wody w Trepczy, projekty przeciwdziałające wykluczeniu cyfrowemu, społecznemu sanoczan, rewitalizację placu św. Michała, czy budowę jednego z nielicznych na Podkarpaciu parkingów wielopoziomowych.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Pasowy Urzędu Miasta w Sanoku

13-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)