REKLAMA
REKLAMA

Z REGIONU: Dwaj motocykliści uczestnikami wypadków, jeden z nich nie żyje

POWIAT KROŚNIEŃSKI. Policjanci pracują nad wyjaśnieniem szczegółów dwóch wypadków z udziałem motocyklistów, do których doszło w ostatnich dniach w powiecie krośnieńskim. Jeden z mężczyzn ma złamaną nogę, drugi zmarł zanim trafił do szpitala.

Pierwszy wypadek miał miejsce przedwczoraj, późnym popołudniem, na skrzyżowaniu ul. Bieszczadzkiej i Polnej w Krośnie. Według ustaleń policjantów, 32-letni mieszkaniec gminy Jedlicze, jadący motocyklem crossowym KTM w kierunku centrum miasta, zderzył się z mazdą 626, kierowaną przez 54-latka z powiatu brzozowskiego. Po uderzeniu motocyklista wpadł do przydrożnego rowu, doznając złamania nogi.

Motocykl, którym jechał 32-latek nie miał ani oświetlenia, ani tablic rejestracyjnych. Mężczyzna kierujący mazdą był trzeźwy, zaś od rannego motocyklisty pobrano w szpitalu krew do badań na zawartość alkoholu.

Tragicznie zakończył się natomiast wypadek, do którego doszło wczoraj, kilkanaście minut przed godz. 19 w Korczynie, na ul. Pelczara. Jak ustalili pracujący pod nadzorem prokuratora policjanci, jadący motocyklem honda w kierunku Czarnorzek 18-letni mieszkaniec gminy Niebylec, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tutaj uderzył w przód poruszającego się w przeciwną stronę forda transita.

Policjanci na miejscu wypadku w Korczynie

Mężczyzna doznał rozległych obrażeń i zmarł, zanim wezwana karetka zdążyła dojechać do szpitala. Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady, które pozwolą wyjaśnić wszystkie okoliczności wypadku. Kierujący fordem 50-latek był trzeźwy i zarówno on, jak i przewożeni przez niego pasażerowie nie doznali żadnych obrażeń.

Przez ponad dwie godziny, droga była na tym odcinku zablokowania.

KMP Krosno

25-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)