REKLAMA
REKLAMA

Za nami Piknik Rodzinny „Bezpieczne Wakacje 2012” (ZDJĘCIA)

KROSNO. 25 sierpnia 2012 r. na krośnieńskim lotnisku odbyła się trzecia już edycja pikniku rodzinnego „Bezpieczne Wakacje 2012 – Bezpieczny powrót do szkoły”, którego niezmiennie od samego początku współorganizatorem i patronem jest Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Artur Rudnicki, konferansjer i radiowiec, który od samego początku towarzyszy wszystkim imprezom z cyklu „Bezpieczne Wakacje”. Jak zwykle swoją obecnością nie zawiódł również Instytut Transportu Samochodowego z Warszawy – na wskroś nowoczesny ośrodek badawczo – rozwojowy, który dzięki swojej uprzejmości umożliwił wszystkim uczestnikom pikniku skorzystanie z symulatorów dachowania i zderzenia czołowego. Jeżeli ktoś wątpił w potrzebę zapinania pasów to po przygodzie na symulatorach z pewnością zmienił swoje zdanie.

Bezpieczne Wakacje to impreza kierowana w dużej mierze do dzieci dlatego nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego z Rzeszowa oraz Krosna, pokazy sprzętu Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie oraz Inspekcji Ruchu Drogowego. Pokaz akcji ratowniczych prowadzonych przez krośnieńskich strażaków oraz Zespół Ratownictwa Medycznego ZS Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie. Swój pokaz zaprezentowali również motocykliści z klubu „Pirates of Roads”.

Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalno – muzycznych otrzymały zespoły supportujące koncert gwiazdy wieczoru Lady Pank – reprezentujący nurt Power Melodic Metal zespół Nirah oraz zupełnie nowy podkarpacki zespół grający połączenie starego dobrego grunge z szeroko pojętą muzyką alternatywną zespół The Grends.

Poseł Elżbieta Łukacijewska w ramach przeprowadzonego osobiście konkursu „Młody Europejczyk”, w którym krośnieńska młodzież zmagała się z pytaniami dotyczącymi Parlamentu Europejskiego oraz niedawno zakończonego EURO2012 ufundowała specjalną nagrodę niespodziankę dla laureata pierwszego miejsca, a mianowicie wyjazd z osobą towarzyszącą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Tegoroczna impreza „Bezpieczne Wakacje 2012 – Bezpieczny powrót do szkoły” odbywała się równolegle z II Podkarpackim Piknikiem Lotniczym, w ramach którego ogromną rzeszę osób przyciągnął przelot pokazowy samolotu MIG-29 Dowództwa Sił Powietrznych RP. Na lotnisku znajdowało się w sumie kilkadziesiąt statków powietrznych co było nie lada gratką dla sympatyków lotnictwa. Odbyły się m. in. pokazy akrobacji, desant, pokaz pilotażu śmigłowca wojskowego oraz zrzut wody z samolotu Dromader.

Finał pikniki uświetniła gwiazda wieczoru – zespół Lady Pank oraz rozświetlający krośnieńskie niebo pokaz sztucznych ogni.

Do tej pory, wydarzenie „Bezpieczne wakacje” zostało zorganizowane między innymi w Leżajsku, Sanoku, Rzeszowie i Krośnie, a dla uczestników pikników zagrali Varius Manx, Kombii, Feel oraz Lady Pank. Wszystkie edycje zgromadziły w sumie 60 tys. osób, pozwalając tym samym na zaprezentowanie wszystkim zainteresowanym zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, dając możliwość skorzystania ponad 200 osobom  z symulatorów dachowania i zderzenia czołowego. W trakcie pikników rozdano ponad 500 kasków rowerowych dla najmłodszych, których fundatorem była Poseł Elżbieta Łukacijewska, rozdano 5 tysięcy odblasków i 300 kamizelek odblaskowych. Na scenie i obok niej przeprowadzono szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego, z których skorzystało ok. 300 osób.

28-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)