REKLAMA
REKLAMA

Zakończyła się przebudowa zielonego rynku

SANOK. Zakończyła się przebudowa targowiska miejskiego (zielonego rynku) w Sanoku. Już niedługo kupujący i sprzedający będą mogli handlować w nowych warunkach.

Do tej pory na targowisku miejskim przy ul. Lipińskiego odbywał się handel artykułami przemysłowymi, odzieżowymi i rolno-spożywczymi. Sprzedaż odbywała się w blaszanych budach, na stolikach, a często na prowizorycznych stoiskach rozkładanych na chodnikach, ulicy, bez zadaszenia i potrzebnych mediów. Do tego ścisk i utrudniona komunikacja między stoiskami powodowały, że handel w tym miejscu był uciążliwy, zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Celem poprawienia panujących tam warunków władze Miasta Sanoka zleciły opracowanie projektu nowego targowiska, które objęło teren obecnego zielonego rynku wraz z obszarami przyległymi.

Prace przy jego budowie, które rozpoczęły się w zeszłym roku, zakończono na przełomie czerwca i lipca br. Początkowo miały być finansowane z budżetu miasta w kwocie ok. 3 mln zł. Obciążenie budżetu udało się jednak zmniejszyć, dzięki dotacji, prawie 1 mln zł, jaką Miasto pozyskało z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

W wyniku tej inwestycji powstał nowy, zadaszony obiekt. Handel będzie się tu odbywał w 78 boksach, każdy o powierzchni ok. 11 m kw. z możliwością łączenia boksów ze sobą. Stoiska wyposażone są w instalację elektryczną oraz zamykane opuszczaną bramą roletową. Alejki między pięcioma rzędami stoisk wyłożone zostały kostką betonową. W tylnej części placu, również pod zadaszeniem, stanęło 10 stołów handlowych.

Poza obecnie istniejącymi toaletami, powstała dodatkowa przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Główne wejście na obiekt nowego zielonego rynku usytuowane jest od strony ul. Lipińskiego, zaś wjazd dla samochodów dostawczych jest możliwy od strony byłego elewatora zbożowego.

Obecnie Miasto Sanok stara się o uzyskanie zezwolenia na użytkowanie obiektu. Po jego otrzymaniu zostanie ogłoszony przetarg na dzierżawę boksów. Natomiast za handlowanie ze stołów, przed stoiskami oraz w wyznaczonych miejscach pobierana będzie opłata targowa, zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Miasta Sanoka.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

31-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)