REKLAMA
REKLAMA

Zapraszamy do RCRE!

SANOK. Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku jest specyficzną placówką, w której kształci się zarówno młodzież jak i osoby dorosłe.


Dorośli kształcą się na kursach oraz w szkołach dla dorosłych.  Kursy obejmują szeroki zakres umiejętności, począwszy od sprzedawcy, florysty, CNC po kursy  komputerowe kończące się egzaminem ECDL.  Specjalnością RCRE są kursy spawalnicze. Placówka, jako jedyna w regionie posiada akredytację Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach na szkolenie i egzaminowanie spawaczy.

Dorośli mogą pobierać również naukę w szkołach. Prowadzony jest nabór do Technikum Uzupełniającego.  Jest to szkoła przeznaczona dla absolwentów szkół zawodowych.  W tym roku istnieje ostatnia szansa rozpoczęcia nauki w Technikum Uzupełniającym, ponieważ  szkoły tego typu  zostaną zlikwidowane w wyniku zmian w prawie oświatowym.  Prowadzony jest również nabór do Liceum dla Dorosłych.  Jest to szkoła pozwalająca zdać maturę, przeznaczona dla osób, które ukończyły ośmioklasową szkołę podstawową lub gimnazjum.
Nauka w szkołach jest bezpłatna. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc na numer tel. 13 46 32 698.

Uczniowie szkół zawodowych powiatu sanockiego w RCRE odbywają zajęcia praktyczne. Właśnie by uatrakcyjnić te zajęcia i podnieść ich jakość, RCRE końcem 2011r. zakupiło nowoczesne maszyny do obróbki skrawaniem: tokarkę, frezarkę i ostrzarkę do wierteł. Maszyny te wyposażone są w cyfrowe odczyty położenia narzędzia czy też stołu roboczego.

TEKST SPONSOROWANY

04-01-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym: