REKLAMA
REKLAMA

Zimowe feria w Sanockim Domu Kultury

SANOK. Zima nie odpuszcza, ale ferie już się, niestety, skończyły. Zapewne nie tylko z uwagi na siarczyste mrozy akcja feryjna, zorganizowana w tym roku w Sanockim Domu Kultury, cieszyła się ogromnym powodzeniem. W sumie w zajęciach uczestniczyło blisko 1000 osób od lat 8 do 18!

Duże zainteresowanie towarzyszyło zajęciom tanecznym – i nic dziwnego, bo zespoły taneczne SDK są w Sanoku i okolicach niezwykle popularne. Poza próbami, jakie ze swoimi instruktorami odbywali członkowie zespołów „Flamenco”, „Sanok” (warsztaty dla „Sanoka” prowadzili gościnnie Zofia i Jan Czechlewscy, na co dzień dyrektorzy baletu zespołu „Śląsk”) i „Progres”, odbywały się zajęcia otwarte – kto chciał, mógł nauczyć się kroków popularnych tańców towarzyskich, zgłębić arkana tańca współczesnego czy narodowego. Chętni, w różnym wieku, mieli także okazję poznać zalety nowej, wygodnej sali tanecznej SDK.

Popularność zajęć plastycznych przeszła najśmielsze oczekiwania: instruktorzy dwoili się i troili, by zadowolić wszystkich uczestników i usadzić ich wygodnie w – przestronnych skądinąd – pracowniach Sanockiego Domu Kultury. Wielką frajdę mieli ci, którzy zdecydowali się na zajęcia z rzeźby – miło było patrzeć na mocno zróżnicowaną pod względem wieku grupę, w której każdy, nie odrywając oczu od zasychającej szarej mazi, próbował nadać opornej materii wymarzony kształt. I zabawy, i sprzątania było co niemiara.

Zajęcia z malarstwa, warsztaty plastyczne dla najmłodszych, podnoszące umiejętności manualne, a także zajęcia wokalne dostarczyły mnóstwa satysfakcji. A potem – młodzież do domu albo na spacer, a dzieci – do sali kinowej, na filmową baśń. Z tej ostatniej oferty skorzystało ponad 400 najmłodszych widzów.

SDK

15-02-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)