REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Zimowe feria w Sanockim Domu Kultury

SANOK. Zima nie odpuszcza, ale ferie już się, niestety, skończyły. Zapewne nie tylko z uwagi na siarczyste mrozy akcja feryjna, zorganizowana w tym roku w Sanockim Domu Kultury, cieszyła się ogromnym powodzeniem. W sumie w zajęciach uczestniczyło blisko 1000 osób od lat 8 do 18!

Duże zainteresowanie towarzyszyło zajęciom tanecznym – i nic dziwnego, bo zespoły taneczne SDK są w Sanoku i okolicach niezwykle popularne. Poza próbami, jakie ze swoimi instruktorami odbywali członkowie zespołów „Flamenco”, „Sanok” (warsztaty dla „Sanoka” prowadzili gościnnie Zofia i Jan Czechlewscy, na co dzień dyrektorzy baletu zespołu „Śląsk”) i „Progres”, odbywały się zajęcia otwarte – kto chciał, mógł nauczyć się kroków popularnych tańców towarzyskich, zgłębić arkana tańca współczesnego czy narodowego. Chętni, w różnym wieku, mieli także okazję poznać zalety nowej, wygodnej sali tanecznej SDK.

Popularność zajęć plastycznych przeszła najśmielsze oczekiwania: instruktorzy dwoili się i troili, by zadowolić wszystkich uczestników i usadzić ich wygodnie w – przestronnych skądinąd – pracowniach Sanockiego Domu Kultury. Wielką frajdę mieli ci, którzy zdecydowali się na zajęcia z rzeźby – miło było patrzeć na mocno zróżnicowaną pod względem wieku grupę, w której każdy, nie odrywając oczu od zasychającej szarej mazi, próbował nadać opornej materii wymarzony kształt. I zabawy, i sprzątania było co niemiara.

Zajęcia z malarstwa, warsztaty plastyczne dla najmłodszych, podnoszące umiejętności manualne, a także zajęcia wokalne dostarczyły mnóstwa satysfakcji. A potem – młodzież do domu albo na spacer, a dzieci – do sali kinowej, na filmową baśń. Z tej ostatniej oferty skorzystało ponad 400 najmłodszych widzów.

SDK

15-02-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)