REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

Zmarł Jan Pawlik

SANOK. W czwartek (7 czerwca) w Sanoku zmarł były przewodniczący Rady Miasta  Jan Pawlik.

Jan Pawlik był społecznikiem i wybitnym działaczem samorządowym. Działalność w służbie publicznej, na rzecz państwa polskiego i społeczeństwa, pełni nieprzerwanie od 1968 r. Od 1994 roku był radnym i Przewodniczącym Rady Miasta Sanoka, a wcześniej radnym miasta Przemyśla. Za działalność publiczną otrzymał w kwietniu 2002 r. Krzyż Oficerski Orderu Odroczenia Polski. Utworzona z Jego inicjatywy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku, dzięki jego osobistym staraniom, nawiązała w grudniu 2002 r. współpracę z Uniwersytetami w Kamieńcu Podolskim i w Drohobyczu na Ukrainie oraz Uniwersytetem Preszowskim na Słowacji, a w marcu 2006 r. z Instytutem Rolniczym z Gyongyos na Węgrzech. Po 2002 r., pełniąc funkcję Przewodniczącego Konwentu PWSZ w decydujący sposób przyczynił się do rozbudowy obiektów uczelni i jej rozwoju. Był inicjatorem nawiązania kontaktów i podpisania w 2003 r. umowy partnerskiej pomiędzy Sanokiem, a Gyongyos na Węgrzech, a także inicjatorem corocznych Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej, odbywających się od 2006 r. pod patronatem Prezydentów RP i Węgier. W 2007 roku dzięki jego współpracy z Towarzystwem Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddział w Drohobyczu podpisana została umowa partnerska z Drohobyczem na Ukrainie. Zainicjowana przez niego współpraca partnerska przyczyniła się do rozwoju dobrych stosunków pomiędzy naszymi krajami i narodami, skutkujących wymianą młodzieżową, coroczną organizacją wypoczynku dzieci z rodzin polskich w naszym kraju, międzynarodowymi imprezami kulturalnymi, konferencjami naukowymi, pomocą materialną dla Ukrainy w postaci podręczników, pomocy naukowych, sprzętu dydaktycznego, a ostatnio lekarstw i środków ochronnych przekazanych dla Kamieńca Podolskiego i Drohobycza w związku z epidemią grypy.

Dzięki niemu do kalendarza imprez o międzynarodowej randze weszło organizowane od 2006 r. Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”, odbywające się równolegle na Ukrainie, Słowacji i Polsce, w którym uczestniczą młodzi artyści i wybitni wykładowcy z wielu krajów europejskich.

Biografia: Oficjalna strona UM w Sanoku

08-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.