REKLAMA
REKLAMA

Źródłem ich dochodów był handel ludźmi i prostytucja (VIDEO)

PODKARPACIE. Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie na przestrzeni ostatnich kilku lat zarobili ok. 5,5 miliona złotych. Źródłem ich nielegalnych dochodów był handel ludźmi i prostytucja. Wszyscy byli związani z działającą pod Tarnowem agencją towarzyską.

Kilka dni temu policjanci rzeszowskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego rozpoczęli realizację sprawy handlu ludźmi i czerpania korzyści z prostytucji. O tej samej porze ekipy policjantów, wspierane przez funkcjonariuszy grupy realizacyjnej, weszły do kilku mieszkań w Tarnowie i do domu, w którym działała agencja towarzyska.

Policjanci zatrzymali sześć osób – trzy kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 34 do 43 lat. Wszyscy zatrzymani mieszkają w Tarnowie. Osoby te związane były z działalnością gospodarczą prowadzoną przez 42-letnią tarnowiankę. Pod przykrywką legalnej działalności prowadziła agencję towarzyską.

Policjanci przeszukali pomieszczenia agencji, przeszukali mieszkania zatrzymanych. Zabezpieczyli szereg dowodów świadczących o przestępczej działalności podejrzanych.

Tarnowska realizacja była efektem ustaleń policjantów CBŚ, według których w latach 2002 – 2012 w Tarnowie i okolicach funkcjonowała agencja towarzyska. Częścią działalności zatrzymanych było również organizowanie usług seksualnych na telefon, w wynajętych mieszkaniach. Zatrzymani czerpali z tego tytułu stałe i znaczne korzyści majątkowe.

Według szacunków CBŚ i Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, podejrzani w okresie swej działalności zarobili ok. 5,5 miliona złotych. To suma korzyści z prostytucji i handlu ludźmi. Na poczet kar, jakie grożą podejrzanym, policjanci i prokurator zabezpieczyli ich mienie warte w sumie ok. miliona złotych.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu ludźmi oraz czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu (grożą za to kary do 5 lat pozbawienia wolności). Dwoje spośród nich odpowie za założenie i kierowanie grupą przestępcza (grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności).

Wszystkich zatrzymanych Sąd Rejonowy w Tarnowie, na wniosek prokuratury, tymczasowo aresztował na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidywane są kolejne zatrzymania.

Policja

09-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)