REKLAMA
REKLAMA

„KATYŃ 1940 Pamięć – która nigdy nie zaginie” – uroczystości w Trepczy (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK. W piątek, 12 kwietnia br. o godzinie 11.00 w Trepczy odbyły się uroczystości związane z 73. Rocznicą Zbrodni Katyńskiej oraz 3. Rocznicą Katastrofy Lotniczej pod Smoleńskiej.

Głównym punktem uroczystości była Msza za Ojczyznę odprawiona przez księdza Piotra Rymarowicza z Trepczy przy ołtarzu polowym.  Na terenie parku „Kwitnąca Akacja” w intencji zamordowanych w lesie katyńskim obywateli polskich przez radziecką policję NKWD oraz w intencji 96. ofiar katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku modliły się dzieci i młodzież wraz z nauczycielami miejscowego Zespołu Szkół, mieszkańcy Trepczy oraz Anna Hałas p.o Wójta Gminy Sanok i  Mariola Kasprzak, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Administracyjnych w Urzędzie Gminy Sanok.

Po zakończeniu mszy Pani Wójt, dyrektor Zespołu Szkół w Trepczy, Leontyna Krowiak, Maria Siedlecka, prezes ZNP gminy Sanok, przedstawiciele dzieci oraz mieszkańców Trepczy złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze przy Krzyżu Katyńskim.

Młodzież przypomniała historię tragicznych wydarzeń z 1940 roku, przedstawiając okolicznościowy program słowno-muzyczny „KATYŃ 1940 Pamięć – która nigdy nie zaginie”.

źródło: materiały nadesłane

12-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)