REKLAMA
REKLAMA

„KATYŃ 1940 Pamięć – która nigdy nie zaginie” – uroczystości w Trepczy (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK. W piątek, 12 kwietnia br. o godzinie 11.00 w Trepczy odbyły się uroczystości związane z 73. Rocznicą Zbrodni Katyńskiej oraz 3. Rocznicą Katastrofy Lotniczej pod Smoleńskiej.

Głównym punktem uroczystości była Msza za Ojczyznę odprawiona przez księdza Piotra Rymarowicza z Trepczy przy ołtarzu polowym.  Na terenie parku „Kwitnąca Akacja” w intencji zamordowanych w lesie katyńskim obywateli polskich przez radziecką policję NKWD oraz w intencji 96. ofiar katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku modliły się dzieci i młodzież wraz z nauczycielami miejscowego Zespołu Szkół, mieszkańcy Trepczy oraz Anna Hałas p.o Wójta Gminy Sanok i  Mariola Kasprzak, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Administracyjnych w Urzędzie Gminy Sanok.

Po zakończeniu mszy Pani Wójt, dyrektor Zespołu Szkół w Trepczy, Leontyna Krowiak, Maria Siedlecka, prezes ZNP gminy Sanok, przedstawiciele dzieci oraz mieszkańców Trepczy złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze przy Krzyżu Katyńskim.

Młodzież przypomniała historię tragicznych wydarzeń z 1940 roku, przedstawiając okolicznościowy program słowno-muzyczny „KATYŃ 1940 Pamięć – która nigdy nie zaginie”.

źródło: materiały nadesłane

12-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)