REKLAMA
REKLAMA

„W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”: – Finał konkursu!

SANOK / PODKARPACIE. Dnia 16 stycznia br. w radosnej, świątecznej atmosferze odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”, którego organizatorem były Filie nr 1 i 4 MBP w Sanoku a jego uroczysty finał miał miejsce w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ul. Robotniczej.

 

W konkursie udział wzięło prawie 300 uczestników, którzy nadesłali prace konkursowe (kartki świąteczne i witrażyki z motywami bożonarodzeniowymi) z Sanoka i okolic; ze Szkół Podstawowych nr 1,2,3,6 i 7 w Sanoku, SP w Prusieku i Łukowem, SP i Gimnazjum w Uhercach Mineralnych, Gimnazjum nr 1 i 3 w Sanoku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku i Brzozowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu, Bursy Szkolnej i Świetlicy „Lepsze Jutro” w Sanoku, Filii Przedszkola nr 1 przy ul. Piastowskiej.

Na uroczysty finał przybyli nagrodzeni uczestnicy wraz z opiekunami ze wszystkich szkół i placówek szkolno – opiekuńczych oraz goście: Czesława Kurasz, prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku i Leszek Puchała, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z pracownikami.

Po obejrzeniu Jasełek „Za Jeden Uśmiech” w wykonaniu uczestników i wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej pod kierownictwem  Marzeny Szuwalskiej i pracowników tej placówki, organizatorzy wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu.

W kategorii – kartka świąteczna

w grupie przedszkolaków

1. miejsce – Oddział „O” Filii Przedszkola nr 1 w Sanoku

w grupie dzieci szkół podstawowych: klasy I-III

1. miejsce – Katarzyna Kiklica z SP Uherce M.

Dawid Kubowicz z SP nr 7 w Sanoku

Uczniowie Klasy II z SP w Prusieku

w grupie dzieci szkół podstawowych: klasy IV-VI

1.miejsce – Ewa Rostocka z SP Uherce M.

Monika Buczek z SP nr 2 w Sanoku

Paulina Dzik z SP nr 3 w Sanoku

Uczniowie SOSW w Sanoku

w grupie uczniów gimnazjum

1. miejsce – Julia Rachwał z Gimnazjum w Uhercach M.

Jaropełk Wantuła-Winikajtis z Gimnazjum nr 1 w Sanoku

W kategorii – witrażyk bożonarodzeniowy w grupie dzieci szkół podstawowych: klasy I-III

1. miejsce – Natalia Bednarz i Filip Świder z SP nr 7 w Sanoku

w grupie dzieci szkół podstawowych: klasy IV-VI

1.miejsce – Anna Longawa, Magdalena Pieprzak, Weronika Wilk z SP nr 1 w Sanoku

Konkursowe Jury przyznało także 2 i 3 miejsca oraz wyróżnienia. Na duże uznanie i gratulacje zasługują uczestnicy z SOSW w Brzozowie i Sanoku, Świetlicy „Lepsze Jutro” przy ul. Stróżowskiej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu i oczywiście Warsztatów Terapii Zajęciowej którzy wystawili dla nas wzruszające przedstawienie jasełkowe i gościnnie jak w rodzinie przyjęli uczestników, gości i organizatorów konkursu.

Z prac konkursowych w pomieszczeniach warsztatów została przygotowana wystawa, która wzbudzała podziw i zachwyt konkursowiczów. Warto dodać, że wśród nich dostojne miejsce zajmowała kartka świąteczna z życzeniami i pozdrowieniami którą otrzymaliśmy od Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowa, który przekazał nam także obrazek Świętej Rodziny z błogosławieństwem na Rok Pański 2013 od Papieża Benedykta XVI.

Organizatorzy konkursu zdecydowali,że wszystkie prace konkursowe po zakończeniu wystawy zostaną przekazane do Powiatowego Centrum Wolontariatu na cele dobroczynne.

Wszystkim uczestnikom konkursu i zwycięzcom gratulujemy, a nauczycielom, katechetom i rodzicom dziękujemy za życzliwość i współpracę.

MBP w Sanoku

22-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)