REKLAMA
REKLAMA

„W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”: – Finał konkursu!

SANOK / PODKARPACIE. Dnia 16 stycznia br. w radosnej, świątecznej atmosferze odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”, którego organizatorem były Filie nr 1 i 4 MBP w Sanoku a jego uroczysty finał miał miejsce w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ul. Robotniczej.

 

W konkursie udział wzięło prawie 300 uczestników, którzy nadesłali prace konkursowe (kartki świąteczne i witrażyki z motywami bożonarodzeniowymi) z Sanoka i okolic; ze Szkół Podstawowych nr 1,2,3,6 i 7 w Sanoku, SP w Prusieku i Łukowem, SP i Gimnazjum w Uhercach Mineralnych, Gimnazjum nr 1 i 3 w Sanoku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku i Brzozowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu, Bursy Szkolnej i Świetlicy „Lepsze Jutro” w Sanoku, Filii Przedszkola nr 1 przy ul. Piastowskiej.

Na uroczysty finał przybyli nagrodzeni uczestnicy wraz z opiekunami ze wszystkich szkół i placówek szkolno – opiekuńczych oraz goście: Czesława Kurasz, prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku i Leszek Puchała, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z pracownikami.

Po obejrzeniu Jasełek „Za Jeden Uśmiech” w wykonaniu uczestników i wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej pod kierownictwem  Marzeny Szuwalskiej i pracowników tej placówki, organizatorzy wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu.

W kategorii – kartka świąteczna

w grupie przedszkolaków

1. miejsce – Oddział „O” Filii Przedszkola nr 1 w Sanoku

w grupie dzieci szkół podstawowych: klasy I-III

1. miejsce – Katarzyna Kiklica z SP Uherce M.

Dawid Kubowicz z SP nr 7 w Sanoku

Uczniowie Klasy II z SP w Prusieku

w grupie dzieci szkół podstawowych: klasy IV-VI

1.miejsce – Ewa Rostocka z SP Uherce M.

Monika Buczek z SP nr 2 w Sanoku

Paulina Dzik z SP nr 3 w Sanoku

Uczniowie SOSW w Sanoku

w grupie uczniów gimnazjum

1. miejsce – Julia Rachwał z Gimnazjum w Uhercach M.

Jaropełk Wantuła-Winikajtis z Gimnazjum nr 1 w Sanoku

W kategorii – witrażyk bożonarodzeniowy w grupie dzieci szkół podstawowych: klasy I-III

1. miejsce – Natalia Bednarz i Filip Świder z SP nr 7 w Sanoku

w grupie dzieci szkół podstawowych: klasy IV-VI

1.miejsce – Anna Longawa, Magdalena Pieprzak, Weronika Wilk z SP nr 1 w Sanoku

Konkursowe Jury przyznało także 2 i 3 miejsca oraz wyróżnienia. Na duże uznanie i gratulacje zasługują uczestnicy z SOSW w Brzozowie i Sanoku, Świetlicy „Lepsze Jutro” przy ul. Stróżowskiej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu i oczywiście Warsztatów Terapii Zajęciowej którzy wystawili dla nas wzruszające przedstawienie jasełkowe i gościnnie jak w rodzinie przyjęli uczestników, gości i organizatorów konkursu.

Z prac konkursowych w pomieszczeniach warsztatów została przygotowana wystawa, która wzbudzała podziw i zachwyt konkursowiczów. Warto dodać, że wśród nich dostojne miejsce zajmowała kartka świąteczna z życzeniami i pozdrowieniami którą otrzymaliśmy od Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowa, który przekazał nam także obrazek Świętej Rodziny z błogosławieństwem na Rok Pański 2013 od Papieża Benedykta XVI.

Organizatorzy konkursu zdecydowali,że wszystkie prace konkursowe po zakończeniu wystawy zostaną przekazane do Powiatowego Centrum Wolontariatu na cele dobroczynne.

Wszystkim uczestnikom konkursu i zwycięzcom gratulujemy, a nauczycielom, katechetom i rodzicom dziękujemy za życzliwość i współpracę.

MBP w Sanoku

22-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)