REKLAMA
REKLAMA

„Nakręć” się na pomaganie

SANOK / PODKARPACIE. Polacy wyrobili już sobie nawyk zbierania nakrętek. Zbieramy je w zakładach pracy, szkołach czy na szpitalnych oddziałach. Robimy to z myślą o charytatywnych celach.

 

Wielu z nas uczestniczyło już w zbiórce nakrętek na jakiś szczytny cel. Zbieraliśmy, czy to na wózek inwalidzki, zakup sprzętu medycznego czy kosztowną rehabilitację. Takie zbiórki trwają długo. Przekazując nakrętki nawet przez kilka kolejnych miesięcy powtarzaliśmy sobie „zbieram na wózek”.

W większości jednak przypadków nie znamy dalszej drogi zebranych nakrętek. Niestety, choć z pewnością zdecydowana większość ostatecznie przekazywana jest na pomoc charytatywną, nie brakuje także takich przypadków, gdy stają się one tylko tanio pozyskanym surowcem dla nieuczciwych odbiorców.

Ze zbiórką nakrętek związane są przecież konkretne pieniądze. Za tonę można uzyskać od 300 do nawet 1300 zł. Ten, który znajduje się na samym końcu – przedsiębiorca – zwyczajnie płaci za dostarczony surowiec. Na szczęście większość skupujących producentów przekazuje pieniądze tylko na konta instytucji charytatywnych, szpitali, bądź ośrodków pomagającym osobom niepełnosprawnym. W całej Polsce zakupiono już dziesiątki, a może setki sztuk potrzebnego sprzętu, a pomoc otrzymało wiele osób.

Zatem zamiast wyrzucać nakrętki do kosza, warto je odkładać! Jednak należy także zainteresować się, kim jest osoba, która je odbiera i gdzie dalej je przekazuje, wreszcie kto jest organizatorem akcji i czy faktycznie pieniądze ze sprzedaży zebranych przez nas nakrętek są wykorzystane na pomoc potrzebującym?W tym kontekście w potrzeby mieszkańców naszego regionu dobrze wpisuje się akcja znanej już Fundacji Czas Nadziei oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Fundacja uruchomiła stronę internetową, na której można zapoznać się ze szczegółami akcji, ale także na bieżąco śledzić przebieg zbiórki.

Dzięki stronie będą mogli Państwo poznać śliczną, 4- letnią Nikolę dla której rusza pierwsza zbiórka oraz konkretny cel, czyli na co będą przekazane pieniądze. Możemy nawet poznać firmę, która będzie ostatecznym odbiorcą, oraz dowiedzieć się, ile Fundacja pozyska pieniędzy za przekazanie zbieranych przez nas nakrętek. To daje nam możliwość kontrolowania „dalszych losów” każdej przekazanej nakrętki, równocześnie mobilizując do dalszego zbierania. Dzięki temu wiemy, że pieniądze wrócą do nas, do Sanoka czy sąsiednich miejscowości, skąd pochodzą podopieczni Fundacji Czas Nadziei.

Jeśli jeszcze nie zbierasz, zacznij! Zachęcamy do włączenia się w akcję „Zakrętka Nadziei”.
Strona internetowa akcji: www.nakrentkanadziei.pl

 

materiał nadesłany

20-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)