REKLAMA
VIVO sc

1 lutego rusza XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych

PODKARPACIE. Już 1 lutego rozpocznie się XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych „Podkarpacie 2013”. W tym roku Ministerstwo Sportu powierzyło jej organizację Województwu Podkarpackiemu w uznaniu za świetną organizację dotychczasowych zawodów w sportach zimowych.

 

Olimpiada rozpocznie się 1 lutego, a zakończy 3 marca 2013 roku. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego powierzył organizację zawodów Podkarpackiej Wojewódzkiej Federacji Sportu. Komitet Organizacyjny powołał Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk. W skład prezydium komitetu weszli: Marian Kurasz – zastępca Burmistrza Sanoka, dr Damian Delekta – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku oraz Romuald Kaszubowicz –  prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa.

Stolicą zawodów będzie Sanok, który posiada świetną bazę sportową do uprawiania dyscyplin zimowych. W samym Sanoku na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się konkurencje w łyżwiarstwie szybkim na torze długim i krótkim oraz mecze hokejowe.
– Żałujemy, że nie wszystkie dyscypliny można zlokalizować na Podkarpaciu. Najbardziej szkoda nam skoków narciarskich, które z powodu niespełnienia norm podyktowanych regulaminem olimpiady przez obiekt w Zagórzu zostaną rozegrane na skoczni w Wiśle. Liczymy na to, że w przyszłości uda się przebudować skocznię w Zagórzu, aby jak najwięcej dyscyplin skumulować na Podkarpaciu – mówi Romuald Kaszubowicz, członek Zarządu Federacji.

Olimpiada będzie finansowana w całości przez Ministerstwo Sportu (1 mln 630 tys. zł) oraz budżet Województwa Podkarpackiego (987 tys. zł). Najważniejsze jest to, że wszystkie sprzęty, które zostaną zakupione w ramach przygotowań do zawodów oraz wykonane prace adaptacyjne, będą służyły lokalnej społeczności i zostaną na stanie obiektów po zakończeniu olimpiady. Tym sposobem na przykład Sanok otrzyma sprzęt za kwotę ponad 700 tys. zł.

Przeprowadzenie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc Sławomira Miklicza – członka Zarządu Województwa Podkarpackiego, dr Wojciecha Blecharczyka – Burmistrza Sanoka, Mariana Kurasza – jego zastępcy oraz dr Damiana Delekty – dyrektora MOSiR-u. Na tych osobach zawsze możemy polegać przy organizacji imprez sportowych – dodaje Romuald Kaszubowicz, członek Zarządu Federacji.

W olimpiadzie weźmie udział 1450 zawodników: dzieci i młodzież z całej Polski, trenerów oraz sędziów.

Na Podkarpaciu konkurencje odbywać się będą:

1. Sanok:
– łyżwiarstwo szybkie tor długi: 8-10 lutego
– łyżwiarstwo szybkie tor krótki short track: 12-13 lutego
– hokej: 28 lutego -3 marca
2. Ustrzyki Dolne:
– narciarstwo alpejskie: juniorzy A: 4-6 marca, juniorzy B: 3-5 marca
– snowboard: 22-24 lutego
3. Dębica:
– curling: 6-7 lutego
– łyżwiarstwo figurowe: 15-16 lutego
4. Ustjanowej:
– narciarstwo klasyczne – biegi: 5-10 lutego

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

30-01-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.