REKLAMA
REKLAMA

Kino SDK: „Grudniowe rozmaitości”

SANOK. Już dzisiaj o 18.15 pierwszy film z cyklu „Grudniowe rozmaitości” – „Przed wschodem słońca”. Piękny, kameralny obraz o miłości. Sala nr 2 na piętrze, bilety po 5 zł. Film wszedł na ekrany w 1995 roku. Jakie wtedy robiono piękne plakaty…


„Grudniowe rozmaitości”
– pod tym szyldem będą się odbywały projekcje filmowe w małej sali SDK w czwartki o 18.15.

Rozmaitości – bo przygotowaliśmy dla Państwa trzy tytuły, bardzo luźno ze sobą powiązane. Ich wspólne cechy to oryginalne podejście do konwencji gatunkowej oraz – że to są filmy mało znane, a warte obejrzenia, bo naprawdę ciekawie zrobione. No i akcja rozgrywa się za każdym razem w innym miejscu Europy i każdorazowo są to intrygujące portrety tych miejsc.

I tak 5 grudnia o 18.15 zapraszamy na filmowy romans, zatytułowany „Przed wschodem słońca”, zrealizowany przez Richarda Linklatera. Film powstał w 1995 roku. Romans, ale jakże daleki od tego, co nam proponują współcześni twórcy kina komercyjnego. Brak akcji jest tu atutem, a inteligentny scenariusz i dwoje aktorów wystarczą w zupełności, żeby nazwać film jednym z najlepszych romansów ostatnich dziesięcioleci. Z Wiedniem w tle.

12 grudnia o 18.15 obejrzymy „Sexy Beast” z 2000 r., w reż. Jonathana Glazera. Film stanowi ciekawą mieszankę historii miłosnej, obserwacji obyczajowej i filmu gangsterskiego, skąpanego w czarnym groteskowym humorze. Dzięki takiemu połączeniu wymyka się ścisłym klasyfikacjom, sytuując się gdzieś na peryferiach ortodoksyjnie pojmowanego kina gangsterskiego. Tym razem odwiedzimy Hiszpanię.

Wyjątkowo w środę 18 XII o 18.15 wybierzemy się do Bułgarii. Święta wtedy będą tuż przed nami, więc niech tytuł filmu Stephana Komandareva z 2008 r. wystarczy za rekomendację: „Świat jest wielki, a zbawienie czai się za rogiem”

SDK
ul. Mickiewicza 24
38-500 Sanok
tel-fax. 013 463 10 42
www.sdksanok.pl

04-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)