REKLAMA
TORUS

25 km marszu sanockiego Strzelca z okazji 150 – lecia powstania styczniowego (ZDJĘCIA)

STRZELEC SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę 13 stycznia strzelcy z DS 2210,2220,2230  uczestniczyli w II Zimowym Marszu Okręgowym na trasie Zagórz – Poraż – Niebieszczany – Sanok. W ten kondycyjno – treningowy marsz strzelcy wyruszali o 9:30 początkowo idąc w terenie zabudowanym a potem już tylko bezdrożami.

W czasie marszu i ćwiczeń strzelcy widzieli panoramę Pogórza, a w lesie napotkali jakby zainteresowanego ich obecnością dzika.

Przećwiczyli kilka elementów taktycznych w tym: marsz ubezpieczony, postój ubezpieczony, przeprowadzanie rozpoznania trasy. W trakcie ćwiczeń strzelcy poznali także elementy taktyczne w zakresie nawiązywania i kodowania  łączności radiowej.


Wydarzenie miało oprócz taktycznego także wymiary społeczny i historyczny. Młodzi strzelcy odwiedzili i złożyli życzenia noworoczne pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu. Potem w zamku Gubrynowiczów w Porażu, w miejscu stacjonowania w czasie wojny oddziału partyzanckiego OP-23 odbyło się spotkanie z mieszkańcami  okolicznych miejscowości.

W czasie marszu strzelcy spotykali się jak zazwyczaj z zaskoczeniem spotykanych osób oraz z oznakami ich sympatii. Marsz ze względu na dużą ilość elementów skończył się nocą.

Strzelec Sanok

21-01-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.