REKLAMA
REKLAMA

34 miliony dla Podkarpacia uratowane! Sejm wycofał się z poprzednich zmian w ,,janosikowym” (VIDEO)

PODKARPACIE. 34 miliony dla Podkarpacia uratowane. Parlamentarzyści wycofali się z wcześniejszych zmian w tzw. janosikowym. Nasze województwo mogłoby stracić z przyszłorocznego budżetu prawie 34 mln zł. Dziś wiadomo, że te pieniądze zostaną w regionie, z czego nie krył radości marszałek Władysław Ortyl.

 

Dziękuję wszystkim, którzy nam pomogli. Przede wszystkim senatorom z naszego regionu, którzy przekonywali swoich kolegów, że poprzednie rozwiązanie jest złe. Dziękuję też za pozytywny przekaz podkarpackim mediom – mówił marszałek Władysław Ortyl.

W czwartek Senat zaproponował nowe rozwiązania, na które dziś zgodzili się posłowie, wycofując z poprzednich planów. Przypomnijmy, że 22. listopada sejm chcąc pomóc Mazowszu, które wpłaca najwięcej tzw. janosikowego, przyjął ustawę w której mazowieckie miało wpłacić jedynie 400 mln, a pozostała część czyli blisko 250 mln trafiałaby do pozostałych samorządów w latach 2015-17. Zmiany przeprowadzone pospiesznie i w okresie, w którym wojewódzkie samorządy zakończyły już prace nad własnymi budżetami. Po wielu protestach parlamentarzyści wycofali się z tej propozycji. Kwota subwencji regionalnych dla województw będzie taka sama, a województwo mazowieckie otrzyma wsparcie w innej formie.

Posłuchaj całej wypowiedzi marszałka Władysława Ortyla

źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego

 

Zobacz także: Posłowie koalicji PO i PSL ograbili Podkarpacie z 34 mln zł. Przeciwko zmniejszeniu „janosikowego” zaprotestowali radni wojewódzcy (FILM)

16-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)