REKLAMA
REKLAMA

34 miliony dla Podkarpacia uratowane! Sejm wycofał się z poprzednich zmian w ,,janosikowym” (VIDEO)

PODKARPACIE. 34 miliony dla Podkarpacia uratowane. Parlamentarzyści wycofali się z wcześniejszych zmian w tzw. janosikowym. Nasze województwo mogłoby stracić z przyszłorocznego budżetu prawie 34 mln zł. Dziś wiadomo, że te pieniądze zostaną w regionie, z czego nie krył radości marszałek Władysław Ortyl.

 

Dziękuję wszystkim, którzy nam pomogli. Przede wszystkim senatorom z naszego regionu, którzy przekonywali swoich kolegów, że poprzednie rozwiązanie jest złe. Dziękuję też za pozytywny przekaz podkarpackim mediom – mówił marszałek Władysław Ortyl.

W czwartek Senat zaproponował nowe rozwiązania, na które dziś zgodzili się posłowie, wycofując z poprzednich planów. Przypomnijmy, że 22. listopada sejm chcąc pomóc Mazowszu, które wpłaca najwięcej tzw. janosikowego, przyjął ustawę w której mazowieckie miało wpłacić jedynie 400 mln, a pozostała część czyli blisko 250 mln trafiałaby do pozostałych samorządów w latach 2015-17. Zmiany przeprowadzone pospiesznie i w okresie, w którym wojewódzkie samorządy zakończyły już prace nad własnymi budżetami. Po wielu protestach parlamentarzyści wycofali się z tej propozycji. Kwota subwencji regionalnych dla województw będzie taka sama, a województwo mazowieckie otrzyma wsparcie w innej formie.

Posłuchaj całej wypowiedzi marszałka Władysława Ortyla

źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego

 

Zobacz także: Posłowie koalicji PO i PSL ograbili Podkarpacie z 34 mln zł. Przeciwko zmniejszeniu „janosikowego” zaprotestowali radni wojewódzcy (FILM)

16-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)