REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

360 pracowników Autosanu otrzymało nowe umowy o pracę

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj zakończył się w Autosanie proces wręczania nowych umów o pracę. Otrzymało je 360 pracowników na liczącą 480 osób załogę sanockiej fabryki. Pozostali „wykruszyli” się w naturalny sposób. Umowy są zarówno na czas nieokreślony, jak i określony. 

 

Dorota Mękarska

Aktualnie właśnie dla takiej grupy pracowników jest w Autosanie praca. Jak podkreśla syndyk Ludwik Noworolski, są perspektywy, by było to trwałe zatrudnienie dla wszystkich. Nie oznacza to również, że jest to kres możliwości kadrowych Autosanu. Syndyk jest właśnie w trakcie sporządzania wniosku do Powiatowego Urzędu Pracy, dotyczącego zatrudnienia określonej grupy pracowników. Syndyk jednak na razie nie podaje, jakich specjalistów szuka i w jakiej liczbie.

Jak już wiadomo pieniądze za zaległe wynagrodzenia pracownicy Autosanu otrzymają w pierwszym tygodniu grudnia. Syndyk nie udziela informacji, kiedy wypłaci pieniądze za październik, ponieważ w pierwszej kolejności zamierza o swoich poczynaniach informować załogę, a dopiero potem media. Stawia jednak sprawę jasno.

Najpierw trzeba zarobić – mówi.

Oferta Autosanu jest wciąż atrakcyjna dla kontrahentów

Poziom zatrudnienia związany jest ściśle z zamówieniami na autobusy i produkcją dla wojska. Jak już wcześniej zapowiadał Ludwik Noworolski plan na 2014 rok zakłada produkcję 100 – 120 autobusów.

Ten plan wydaje się być realny do zrealizowania – podkreśla syndyk.

Nie są to tylko pobożne życzenia. Jak zaznacza Ludwik Noworolski, do fabryki docierają pozytywne sygnały z rynku, świadczące o tym, że kontrahenci są zainteresowani sanockimi autobusami.

Rynek ma konkretne potrzeby. Wśród tych potrzeb jest nisza dla Autosanu. Nasza oferta w zakresie autobusów miejskich i międzymiastowych jest na tyle atrakcyjna cenowo, że kontrahenci chcą kontynuować współpracę – mówi Noworolski.

Warto dodać, że w ostatnim czasie, jak dość oględnie informuje syndyk, z „najbliższego otoczenia” przyszło zamówienie na dwa autobusy.

Z produkcją związana jest też kwestia jej finansowania. Syndykowi udało się już przejść etap negocjacji z bankiem, który udzieli Autosanowi na ten cel pożyczki.

Z ustaleń dotyczących współpracy biznesowej z bankiem jestem zadowolony – nie kryje Ludwik Noworolski. – Finał negocjacji już prawie nastąpił.

Nie ma „zadyszki”, ale świadectwo homologacji trzeba uzyskać bez zwłoki

Szanse Autosanu na rynku zwiększy homologacja na autobusy z silnikiem spełniającym normy Euro 6, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku.

Wysiłek dotyczący uzyskania homologacji Autosan już podjął. Syndyk postanowił o finansowania pozyskaniu świadectwa homologacji.

To nie jest krótki proces – dodaje Ludwik Noworolski. – Nie ma w tym względzie „zadyszki”, ale robimy to bez zbędnej zwłoki. Mam nadzieję, że zdążymy z homologacją na czas.

Czas na wycenę majątku Autosanu

W Autosanie zakończyła się też inwentaryzacja majątku. Tym samym rozpoczął się proces jego wyceny. To zadanie będzie realizowane przez firmę zewnętrzną. Ogłoszenie zapraszające do składania ofert pojawi się lada dzień w publikatorach.

Wycena majątku jest czynnością pracochłonną, dlatego zakładam, że przeciągnie się do następnego roku – przewiduje syndyk.

26-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)